Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Nord Stream 2 запланувала завершити будівництво «Північного потоку – 2» до кінця вересня 2021 року

Nord Stream 2 запланувала завершити будівництво «Північного потоку – 2» до кінця вересня 2021 року

На допомогу «Фортуні» йде ще одне трубоукладальне судно

Nord Stream 2 запланувала завершити будівництво «Північного потоку – 2» до кінця вересня 2021 року
фото Shutterstock

Будівництво газопроводу «Північний потік – 2» планується завершити до кінця вересня 2021 року. Такий прогноз оприлюднив оператор проєкту Nord Stream 2.

Як повідомляє S&PGlobal, до процесу укладання майже готового газопроводу в данських водах 4 березня має приєднатись друге російське трубоукладальне судно.

Судно «Адакемік Черський», що володіє можливостями динамічного позиціювання, що дозволяє прискорювати укладання труб, приєднається до трубоукладача «Фортуна», який виконує роботи на південь від данського острова Борнхольм у виключній економічній зоні країни.

«Фортуна» використовує якоря при укладанні труб, що означає більш повільні темпи робіт. Як відомо, судно відновило роботи в данських водах 6 лютого.

«Судно «Академік Черський» вийшло з порту Вісмар в Німеччині і прослідувало в напрямку Калінінграда для проходження ходових випробувань, – повідомив оператор проєкту. – Після завершення ходових випробувань судно почне трубоукладальні роботи в виключній економічній зоні Данії».

Можливість використання двох трубоукладальних суден прискорить роботи з завершення будівництва «Північного потоку – 2».

Компанія-оператор Nord Stream 2 заявила, що вже направила відповідне повідомлення Морській владі Данії про використання «Академіка Черського» для прокладки трубопроводу на шельфі Данії.

Повідомлення дійсне до вересня 2021 року. Однак, видання зазначає, що терміни завершення робіт з укладання трубопроводу «Північний потік – 2» залишаються невизначеними.

«Фортуна» працює повільніше, ніж Pioneering Spirit, який проклав більшу частину газопроводу до того, як його власник, швейцарська Allseas, зупинив роботи в грудні 2019 року через санкції США. Однак з приєднанням «Академіка Черського» укладання трубопроводу, ймовірно, буде завершена набагато швидше.

Як повідомлялось, адміністрація Байдена у звіті Конгресу від 19 лютого також вказала тільки на введення санкцій щодо «Північного потоку-2» – проти «Фортуни» і його власника компанії «KВТ-Рус». Критики заявили, що рішення щодо «Фортуни» і «КВТ-Рус» було неадекватним, тому що ці два підприємства вже піддалися санкціям, і є інші російські активи, які повинні понести покарання.

До адміністрації Байдена неодноразово зверталися із закликом посилити санкції, щоб охопити широке коло компаній, що беруть участь в будівництві «Північного потоку – 2», включаючи сервісні компанії, страховиків та сертифікаційні компанії. У розпорядженні США є низка законодавчих інструментів для застосування санкцій проти компаній, що беруть участь в завершенні будівництва газопроводу. До них відносяться Закон про дозвіл на національну оборону 2020 року (NDAA), який в грудні 2019 року змусив Allseas припинити роботу, і його оновлена версія, затверджена в 2021 році, яка включає нові положення, що стосуються «Північного потоку – 2», відповідно до Закону про роз'яснення щодо енергетичної безпеки Європи (PEESCA).

Нагадаємо: днями Bloomberg повідомило, що  США, швидше за все, поки утримаються від введення санкцій відносно будь-яких німецьких підприємств щодо газопроводу «Північний потік – 2», оскільки адміністрація Джо Байдена прагне зупинити проєкт, не викликаючи антагонізму у найближчого європейського союзника. При цьому джерела агентства вказали, що якщо Вашингтон буде прагнути зменшити напруженість у відносинах з Берліном, він ризикує відштовхнути інших союзників, таких як Україна, Польща і країни Балтії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті