Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Чехія екстрадувала до США двох українських хакерів

Чехія екстрадувала до США двох українських хакерів

Завдана ними шкода оцінюється у $500 000

Чехія екстрадувала до США двох українських хакерів
Фото: pixabay.com

Чехія екстрадувала до США двох українців, яких підозрюють у кіберзлочинності та відмиванні грошей. Про це повідомляє радіо iRozhlas.

Федеральне бюро розслідувань США спільно з Чеським національним центром по боротьбі з організованою злочинністю розкрили міжнародну мережу хакерів. Детективи закидають їм крадіжки грошей з рахунків людей, а також спроби витягти з американських банків та державних установ конфіденційні дані громадян. Слідчі також перевіряють їх можливий зв'язок з Росією.

У рамках операції у лютому минулого року в Чеській Республіці були затримані двоє з хакерів, які є громадянами України. Їх роль у групі полягала головним чином у тому, що вони, як вважається, відмивали брудні гроші, отримані ними за допомогою кіберзлочинності. Чоловіків на початку березня екстрадовано до США, де їм загрожує до 20 років ув’язнення.

«Згідно з висновками розслідування, підозрювані використовували новітні інструменти кіберзлочинності, такі як зашифрований зв'язок, платежі за криптовалюту, відкриття банківських рахунків у чеських банках на ім’я вигаданих осіб, шифрувальні пристрої, віртуальні приватні мережі, Darknet та інші методи анонімізації», – пояснив у програмі Radiožurnál речник Центру Ярослав Ібегей. За його словами, співпраця з ФБР у справі тривала три роки.

За підрахунками поліції, завдана шкода оцінюється у $500 000 або близько 11 млн крон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті