ОАЕ вперше опинилися в рейтингу головних податкових гаваней світу

ОАЕ вперше опинилися в рейтингу головних податкових гаваней світу

Очолюють рейтинг, як і раніше, віддалені острови

ОАЕ вперше опинилися в рейтингу головних податкових гаваней світу
фото Pixaby

Заморські території Великобританії виявилися лідерами рейтингу головних податкових гаваней світу, складеного дослідницькою групою Tax Justice Network, пише Forbes.

Перше місце зайняли Британські Віргінські острови – архіпелаг на кордоні Атлантичного океану і Карибського моря.

На другому місці Кайманові острови, на третьому – Бермудські острови. Всі вони знаходяться під владою британського монарха.

За островами в рейтингу розташувалися Нідерланди, Швейцарія і Люксембург.

Також в десятці Гонконг, острів Джерсі (теж британська територія), Сінгапур і Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Сама Великобританія зайняла в рейтингу 13-те місце.

Емірати увійшли в топ-10 списку вперше – у рейтингу 2019 року вони займали 12-те місце. Як пояснила Tax Justice Network, в цю країну міжнародні організації перевели через Нідерланди понад $218 млрд іноземних прямих інвестицій.

В результаті фінансова активність міжнародних компаній в Арабських Еміратах виросла відразу на 180%, що і призвело до підйому країни в рейтингу, вказано в релізі Tax Justice Network. В ОАЕ перевели свої фінансові потоки корпорації, що працюють в Африці і на Близькому Сході, і найсильніше від цього постраждала Південна Африка, пояснила організація.

Представник Міністерства фінансів Нідерландів заявив, що обсяги потоків через країну в Арабські Емірати нижчий, ніж стверджується в дослідженні, передає агентство Reuters. Влада ОАЕ не відповіла на запит агентства.

Уряд Кайманових островів заявив Reuters, що «підтримує справедливу податкову систему» і дотримується «міжнародних податкових стандартів». Мінфін Великобританії відповів, що заморські території самі встановлюють свої правила.

Країни в рейтингу розташовують залежно від того, наскільки вільно податкова і фінансова система дозволяють закордонному бізнесу виводити доходи з країн, де вони працюють, щоб платити менше податків, стверджує Tax Justice Network. За її оцінкою, податкові порушення обходяться світу в $245 млрд втрачених бюджетних доходів на рік.

Загалом у рейтингу 70 країн, серед яких багато європейських держав: наприклад, в першій двадцятці Ірландія, Кіпр, Бельгія, Франція і Німеччина. Китай зайняв 19-те місце, США – 25-те. З пострадянських країн в рейтингу Естонія (38-е місце), Латвія (42-е місце) і Литва (54-е місце).

Як повідомлялося, журналісти опублікували масштабне розслідування про відмивання грошей через Люксембург.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті