Створення тестових зон для 5G в UNIT.CITY фінансуватиметься операторами та вендорами – Мінцифри

Створення тестових зон для 5G в UNIT.CITY фінансуватиметься операторами та вендорами – Мінцифри

Тестувати на майданчику планують роботу різноманітних пристроїв

Створення тестових зон для 5G в UNIT.CITY фінансуватиметься операторами та вендорами – Мінцифри
фото: ixbt.com

Створення R&D центру та тестового майданчика з використання технології 5G на території UNIT.City відбуватиметься коштом вендорів, операторів та постачальників бізнес-кейсів для 5G. Державне фінансування не залучатиметься. Про це повідомило міністерство цифрової трансформації на запит Mind.ua.

«Мінцифри сприяє налагодженню комунікацій між різними учасниками, у тому числі потенційними, координацією дій, обміном ідеями, розглядом, аналізом, усуненням зайвих бюрократичних перепон на шляху реалізації проєкту», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що тестуватися буде робота різноманітних пристроїв, що використовують частоти та технологію 5G:

«5G – це швидше вивіска, яка передбачає використання цілого ряду технологій: Massive MIMO, агрегація несучих тощо. Відповідно тестовий центр повинен дати змогу інноваційному українському бізнесу випробовувати власне обладнання, ідеї, не витрачаючи шалені кошти на закупівлю обладнання для 5G самостійно. Це однозначно прибере один із бар’єрів для стартапів».

Щодо зайнятості діапазонів, призначених для 5G, іншими користувачами – міністерство зазначило, що уряд вже працює у цьому напрямку.

«Зазначається, що у діапазоні 3.4-3.8 ГГц вже повернуто одну із ліцензій, і теоретично готова для реалізації на тендері половина діапазону. Цього очевидно недостатньо, однак ми очікуємо подальше вивільнення частот. У діапазоні 700 МГц працюють служба телерадіомовлення, і урядом затверджений план дій щодо вивільнення, УДЦР здійснені перерахунки зон мовлення зі зменшенням радіочастотного ресурсу у використанні, компаніями-власниками ліцензій проведені розрахунки вартості конверсії відповідно до розрахунків УДЦР. Зараз Нацрада з питань телебачення і радіомовлення готує ТЗ для аудиту цих розрахунків», – повідомили у міністерстві. 

З приводу спецкористувачів (військових) зазначається, що у Мінцифри вже є лист від Генерального штабу, відповідно до якого є можливість використання більшості діапазону для мобільного зв’язку, лише слід провести науково-дослідну роботу для уточнення умов спільного користування.

Нагадаємо: мінцифра обрала UNIT.City офіційним тестовим майданчиком з використання технології 5G.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті