РФ та Китай домовились про створення нової місячної космічної станції

РФ та Китай домовились про створення нової місячної космічної станції

Країни спільно працюватимуть над плануванням, проєктуванням, розробкою та експлуатацією станції. Жодних точних дат країни не оголошували

РФ та Китай домовились про створення нової місячної космічної станції
фото www.flickr.com/photos/jhouston/4629773327

Росія і Китай будують плани щодо подальшого розвитку своїх геополітичних відносин, цього разу в космосі. Як повідомляє CNBC, космічні агентства цих країн, «Роскосмос» і Національне космічне управління Китаю підписали «меморандум про взаєморозуміння» від імені своїх урядів, сигналізуючи про їх прихильність до створення нової місячної космічної станції.

У їх заяві говориться, що Міжнародна місячна дослідницька станція стане «всеосяжною науково-експериментальною базою з можливістю довгостроковій автономної роботи, побудованої на поверхні Місяця і / або на місячній орбіті».

В документі також вказано, що на станції проводитимуться «міждисциплінарні і багатоцільові» наукові дослідження, такі як дослідження і «використання» Місяця, місячні спостереження і наукові експерименти.

Обидві країни спільно працюватимуть над плануванням, проєктуванням, розробкою та експлуатацією станції. Дата початку або завершення проєкту в заяві не вказана.

Телеканал зазначає, що зміцнення зв'язків між РФ і Китаєм як на Землі, так і в космосі продовжує тенденцію, що позначилася в останні роки. Ця зростаюча геополітична дружба виникла у міру того, як їх відносини з США в останні роки погіршилися, зокрема через американські санкції проти РФ та імпортні мита щодо Китаю на мільярди доларів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті