МОК не визнав обрання сина Лукашенка главою олімпійського комітету Білорусі
Також міжнародний комітет призупинив фінансові виплати білоруській організації

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не визнав обрання Віктора Лукашенка на посаду глави Національного олімпійського комітету Білорусі і залишив в силі ряд санкцій, які діють щодо країни. Відповідну заяву було опубліковано на сайті МОК 8 березня, пише RFI.
МОК почав перевірку щодо білоруського НОК 25 листопада 2020 року. За її підсумками та на тлі політичної кризи в Білорусі 7 грудня МОК ввів ряд обмежень. В організації констатували, що керівництво НОК не змогло захистити від дискримінації спортсменів, представників спортивних федерацій і рухів, що не визнали результати президентських виборів і висловлювались проти насильства щодо учасників мітингів.
Серед іншого МОК заборонив діючому складу виконкому НОК Білорусі брати участь в заходах, що проходять під егідою міжнародного комітету, а Олександру Лукашенко – займати посаду глави НОК. Він беззмінно перебував на цій посаді з 1997 року.
Крім Олександра Лукашенка обмеження торкнулися його старшого сина Віктора, колишнього віце-президента національного комітету, і члена виконкому НОК і голови Федерації хокею Білорусі Дмитра Баскова. Представники громадянського суспільства і журналісти підозрюють його в причетності до загибелі прихильника білоруської опозиції Романа Бондаренка.
Передбачалося, що обмеження діятимуть до обрання нового виконкому НОК в лютому 2021 року. Однак 26 лютого на генеральній асамблеї на посаду глави національного комітету був обраний Віктор Лукашенко, а Дмитро Басков залишився членом виконкому.
8 березня МОК випустив заяву, в якому не визнав Віктора Лукашенка новим головою національного комітету, а Баскова – членом виконкому.
Крім заборони на участь в заходах МОК, щодо НОК Білорусі діють і інші санкції. Наприклад, міжнародний комітет призупинив фінансові виплати національній організації. Винятки становлять гранти для підготовки білоруських спортсменів до відбору і участі в Олімпійських іграх в Токіо та Пекіні, проте тепер спортсмени отримують кошти безпосередньо, без посередництва НОК.
Також 8 березня було оголошено, що керівництво Білорусі більш не зможе бути присутнім на Олімпійських іграх.
18 січня стало відомо, що Міжнародна федерація хокею позбавила Мінськ права проведення чемпіонату світу на тлі політичної кризи в Білорусі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].