19 країн ЄС продовжать масову держпідтримку економіки до виходу з кризи COVID-19 – заява
З початком відновлення економіки уряди почнуть розв'язувати проблему накопичення боргу

Міністри фінансів 19 країн єврозони вирішили продовжувати державну підтримку економіки, але з початком відновлення економічного зростання уряди країн ЄС почнуть розв'язувати проблему накопичення боргу. Про це йдеться в заяві, прийнятій за підсумками відеоконференції Єврогрупи, передає Інтерфакс-Україна.
«Допоки не закінчиться криза в галузі охорони здоров'я і не почнеться впевнене відновлення, ми продовжимо захищати нашу економіку, надаючи необхідний рівень фінансової підтримки», – зазначається в заяві.
З початком пандемії Європейський союз ввів у дію надзвичайний захід, що дозволяє державам відступати від жорстких макроекономічних норм заради підтримки своїх підприємств. Він створив безпрецедентні за розміром загальні інструменти підтримки економіки, громадян і бізнесу, щоб пом'якшити для них економічні труднощі й наслідки кризи.
Єврогрупа заявила, що слід уникати передчасного припинення цієї фінансової підтримки, і погодилася зберігати її в зоні євро у 2021 і 2022 роках.
За зимового прогнозу Єврокомісії на 2021 рік, рецесія у 2020 році була серйозною, хоча й меншою, ніж очікувалося минулої осені. Єврогрупа вважає, що прогресу розробці ефективних вакцин і високий рівень вакцинації мають вирішальне значення для подолання кризи. Проте, зазначає вона, «перспективи залишаються туманними через невизначеність і очікується, що відновлення буде нерівномірним по країнах, регіонах і галузях.
У заяві зазначається, що коли почнеться процес відновлення, уряди «повинні розв'язувати проблему рівня державного боргу, який збільшився, шляхом реалізації стійких середньострокових фіскальних стратегій з упором на поліпшення якості державних фінансів, підвищення рівня інвестицій і підтримки переходу до «зелених» і цифрових технологій».
Планується зосередитися на на реформах, які «будуть стимулювати приватні інвестиції й збільшувати виробничий потенціал зони євро».
Під час самої конференції йшлося про підвищення міжнародної ролі євро, що, на думку міністрів, «природним чином виникатиме з реалізації плану відновлення і стійкості». Безпрецедентна емісія євробондів для його фінансування додасть глибини й ліквідності ринку боргових цінних паперів з високим рейтингом, номінованих в євро. Наголошувалося на важливості зміцнення європейських систем транскордонних платежів, зокрема, розв'язання технічних проблем можливого введення цифрового євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].