19 країн ЄС продовжать масову держпідтримку економіки до виходу з кризи COVID-19 – заява

19 країн ЄС продовжать масову держпідтримку економіки до виходу з кризи COVID-19 – заява

З початком відновлення економіки уряди почнуть розв'язувати проблему накопичення боргу

19 країн ЄС продовжать масову держпідтримку економіки до виходу з кризи COVID-19 – заява
Фото: pixabay.com

Міністри фінансів 19 країн єврозони вирішили продовжувати державну підтримку економіки, але з початком відновлення економічного зростання уряди країн ЄС почнуть розв'язувати проблему накопичення боргу. Про це йдеться в заяві, прийнятій за підсумками відеоконференції Єврогрупи, передає Інтерфакс-Україна.

«Допоки не закінчиться криза в галузі охорони здоров'я і не почнеться впевнене відновлення, ми продовжимо захищати нашу економіку, надаючи необхідний рівень фінансової підтримки», – зазначається в заяві.

З початком пандемії Європейський союз ввів у дію надзвичайний захід, що дозволяє державам відступати від жорстких макроекономічних норм заради підтримки своїх підприємств. Він створив безпрецедентні за розміром загальні інструменти підтримки економіки, громадян і бізнесу, щоб пом'якшити для них економічні труднощі й наслідки кризи.

Єврогрупа заявила, що слід уникати передчасного припинення цієї фінансової підтримки, і погодилася зберігати її в зоні євро у 2021 і 2022 роках.

За зимового прогнозу Єврокомісії на 2021 рік, рецесія у 2020 році була серйозною, хоча й меншою, ніж очікувалося минулої осені. Єврогрупа вважає, що прогресу розробці ефективних вакцин і високий рівень вакцинації мають вирішальне значення для подолання кризи. Проте, зазначає вона, «перспективи залишаються туманними через невизначеність і очікується, що відновлення буде нерівномірним по країнах, регіонах і галузях.

У заяві зазначається, що коли почнеться процес відновлення, уряди «повинні розв'язувати проблему рівня державного боргу, який збільшився, шляхом реалізації стійких середньострокових фіскальних стратегій з упором на поліпшення якості державних фінансів, підвищення рівня інвестицій і підтримки переходу до «зелених» і цифрових технологій».

Планується зосередитися на на реформах, які «будуть стимулювати приватні інвестиції й збільшувати виробничий потенціал зони євро».

Під час самої конференції йшлося про підвищення міжнародної ролі євро, що, на думку міністрів, «природним чином виникатиме з реалізації плану відновлення і стійкості». Безпрецедентна емісія євробондів для його фінансування додасть глибини й ліквідності ринку боргових цінних паперів з високим рейтингом, номінованих в євро. Наголошувалося на важливості зміцнення європейських систем транскордонних платежів, зокрема, розв'язання технічних проблем можливого введення цифрового євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті