«Укртрансгаз» програв справу про стягнення 1,2 млрд грн у «Львівгазу» Фірташа

«Укртрансгаз» програв справу про стягнення 1,2 млрд грн у «Львівгазу» Фірташа

Компанія позивалася до «Львівгаз» через негативні небаланси

«Укртрансгаз» програв справу про стягнення 1,2 млрд грн у 	«Львівгазу» Фірташа
Фото: pixabay.com

Господарський суд Львівської області відмовився задовольнити позов «Укртрансгазу» до «Львівгазу» (в справі №914/2579/19) про стягнення 1,15 млрд грн. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на матеріали справи.

Згідно з судовими матеріалами, «Укртрансгаз» вказував на виникнення у відповідача обсягів негативних небалансів природного газу внаслідок безпідставного відбору ним з газорозподільної системи природного газу для покриття його власних потреб виробничо-технічних витрат без подання таких обсягів природного газу до газотранспортної системи та внаслідок несанкціонованих відборів з газорозподільної системи відповідача природного газу споживачами, у яких в спірні періоди не було жодного постачальника природного газу. Йдеться про період з липня 2018 року по лютий 2019 року.

Натомість «Львівгаз» зазначав, що «різниця між обсягами газу, які були подані позивачем від імені і за дорученням постачальників (замовників послуг транспортування) у розподільні газопроводи відповідача, і обсягами газу, які були передані відповідачем споживачам постачальників, може свідчити про втрату у розподільних мережах відповідачем вантажу, прийнятого до перевезення від постачальника», а тому «відповідач при транспортуванні втратив вантаж (газ) постачальників, а не позивача».

Госпсуд Львівської області погодився з аргументом відповідача.

Основний гравець на ринку постачань домогосподарствам – газзбути підконтрольні групі компаній РГК Дмитра Фірташа. Вона контролює понад 20 облгазів і газзбутів, які займали в першому кварталі 2020 року 69% частку ринку. Ще 2% ринку, за оцінкою регулятора, займала на початку цього року держкомпанія «Нафтогаз», 29% – інші постачальники.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті