«Укравтодор» розпочав спільний з ЄБРР антикорупційний проєкт

«Укравтодор» розпочав спільний з ЄБРР антикорупційний проєкт

До роботи над впровадженням проєкту залучено міжнародну некомерційну антикорупційну організацію зі Швейцарії

«Укравтодор» розпочав спільний з ЄБРР антикорупційний проєкт
фото: t.me/UkravtodorNews

Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор») у межах спільного антикорупційного проєкту переналаштує управлінські та закупівельні практики відповідно до рекомендацій консультантів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Про це повідомляється у телеграм-каналі агентства.

12 березня було проведено стартову зустріч щодо розробки та впровадження Плану антикорупційних заходів для дорожньої галузі України в рамках зазначеного спільного проєкту.

Кредитна угода між «Укравтодором» і ЄБРР загальною вартістю 450 млн євро, підписана в грудні минулого року, передбачає впровадження чотирьох важливих реформ для дорожньої галузі: реформу системи закупівель, підвищення безпеки руху, розвиток інфраструктури для електротранспорту й антикорупційну реформу.

«Ми високо цінуємо ініціативу «Укравтодору» у впровадженні цього проєкту, адже його результатом має стати повністю оновлена система управління дорожньою галуззю. У разі успішного запуску антикорупційного пілотного проєкту в «Укравтодорі», цей досвід можна буде масштабувати на інші суб’єкти господарювання та організації державного сектору, які є партнерами ЄБРР в Україні», – повідомив керівник транспортних проєктів ЄБРР Андрія Цоколя.

До роботи над впровадженням антикорупційної реформи залучено Basel Institute on Governance (Швейцарія) – міжнародну некомерційну антикорупційну організацію, яка працює в партнерстві з українською юридичною фірмою Sayenko Kharenko.

«До травня поточного року консультанти вивчать та проаналізують наявні в «Укравтодорі» закупівельні та управлінські процеси з точки зору запобігання корупції. На основі дослідження до липня 2021 року планується фіналізувати та затвердити План антикорупційних заходів. До 2023 року консультант супроводжуватиме імплементацію Плану в «Укравтодорі» та його підрозділах», – наголошується в повідомленні.

Голова «Укравтодору» Олександр Кубраков також зазначив, що за минулий рік агентству вдалося створити єдині правила закупівель у галузі, впровадити незалежний технагляд і додатковий контроль проєктних рішень.

«Ми працювали над запобіганням корупційним ризикам шляхом цифровізації процесів управління та підвищенням виконавчої та фінансової дисципліни. Пілотний проєкт із ЄБРР дає шанс цим змінам стати незворотними», – наголосив він.

Нагадаємо: компанія ініціювала включення Антикорупційного пілотного проєкту до кредитної угоди з ЄБРР навесні 2020 року. Умови угоди передбачають обов'язкове виконання реформ для отримання кредитних траншів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті