Три великі країни збільшать видобуток вугілля, що знівелює зменшення викидів за час пандемії
Це потужний удар по міжнародних зусиллях у боротьбі зі зміною клімату

Три найбільших в світі країни-споживачі вугілля – Китай, Індія і США – готуються збільшити видобуток, і це обнулить все загальносвітове зниження викидів під час пандемії, повідомляє The Bell з посиланням на Bloomberg.
За даними Статистичного огляду світової енергетики за 2019 рік, найбільшими споживачами вугілля, найбільш «брудного» викопного енергоносія, залишаються Китай (51,7% загальносвітового попиту), Індія (11,8%), США (7,2%). На інші країни припадає майже третина (29,3%).
Як пише Bloomberg, в цьому році американські вугільні електростанції збільшать споживання палива на 16% порівняно з 2020-м, а потім ще на 3% в 2022 році. Китай не планує скорочувати споживання вугілля в найближчому майбутньому, а Індія, ймовірно, буде нарощувати вугільну генерацію до 2027 року.
Це означає вищий рівень викидів CO2 і потужний удар по міжнародним зусиллям у боротьбі зі зміною клімату, особливо напередодні переговорів щодо реалізації Паризької угоди. У США такий поворот подій послабить проект Джо Байдена, націлений на те, щоб перетворити Америку в лідера глобальної екологічної «гонки».
У США зростання споживання пов'язане з відносно високими цінами на природний газ і відновленням від наслідків пандемії, відзначає агентство. У Китаї та Індії – зі зростанням попиту на електроенергію: вугілля залишається головним джерелом виробництва енергії, навіть незважаючи на широке застосування сонячних панелей і вітряних установок.
Викиди CO2 за минулий рік скоротилися на 5,8%, повідомило Міжнародне енергетичне агентство. Це максимум з часів Другої світової війни. Але, щоб стримати глобальне потепління, влаштовувати масштабний локдаун потрібно як мінімум кожні два роки або зменшувати викиди іншими способами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].