Uber визнав своїми співробітниками 70 000 водіїв у Великобританії

Uber визнав своїми співробітниками 70 000 водіїв у Великобританії

Водії Uber відтепер мають право на мінімальну заробітну плату, оплачувану відпустку та інші пільги

Uber визнав своїми співробітниками 70 000 водіїв у Великобританії
фото unsplash.com

Uber Technologies довелось перекласифікувати всіх своїх 70 000 водіїв у Британії у співробітників, надавши їм право на мінімальну заробітну плату, оплачувану відпустку та інші пільги після постанови Верховного суду в минулому місяці.

Як повідомляє Bloomberg, Великобританія стане першою країною у світі, в якій Uber використовуватиме цю бізнес-модель. Компанія не уточнила, скільки коштуватиме рекласифікація, але заявила, що не очікує зміни свого прогнозу прибутку на квартал або рік.

Відтепер водії Uber отримуватимуть не менше 8,72 фунта ($12,11) на годину. Вказану суму Uber описує як «мінімальний дохід, а не стелю доходу».

Наразі зміни обмежаться виключно Сполученим Королівством, найбільшим європейським ринком Uber. Агентство зазначає, що з огляду на це виникають питання про те, чи готове керівництво розглянути можливість адаптації свого бізнесу для інших країн. Компанія з Сан-Франциско також стикається з юридичними проблемами у своєму рідному штаті Каліфорнія, а також з тиском з боку європейських політиків з метою поліпшити умови для своїх співробітників.

«Це важливий день для водіїв у Великобританії, – сказав Bloomberg Джеймі Хейвуд, регіональний генеральний менеджер Uber в Північній і Східній Європі. – Водії Uber отримають гарантію доходу, оплачувані відпустки, пенсійне страхування і збережуть гнучкість, яку вони наразі цінують».

Нагадаємо: минулого місяця Uber програв справу про права водіїв у Верховному суді Великобританії. Суд постановив, що водіїв потрібно вважати співробітниками компанії, а не самозайнятими. Uber наполягав, що у взаєминах з водіями виступає лише як посередник. Однак суд вказав на те, що компанія диктує, скільки водії отримують, а також може карати тих, хто відмовляється від замовлень, і переставати співпрацювати з водіями через низький рейтинг. Водії – це підлеглі Uber, постановив суд.

Як повідомлялось, у листопаді Uber виграв велику битву в Каліфорнії, своєму рідному штаті. Тоді суд позбавив компанію необхідності рекласифікувати своїх водіїв як співробітників, які мають право на широкі пільги. В рамках цієї перемоги Uber запропонував деякі нові пільги, в тому числі медичну страховку для деяких водіїв.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті