Світовий попит на нафту не досягне докризового рівня до 2023 року – МЕА

Світовий попит на нафту не досягне докризового рівня до 2023 року – МЕА

МЕА прогнозує, що після енергійного відновлення світового попиту у 2021-2022 роках, зростання споживання почне сповільнюватися

Світовий попит на нафту не досягне докризового рівня до 2023 року – МЕА
фото www.flickr.com/photos/26557483@N08/16386699165

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у новому звіті заявило, що світовий попит на нафту не повернеться до рівня, що передував пандемії, до 2023 року.

Як повідомляє Bloomberg, у документі йдеться, що у 2023 році споживання палива в середньому складе трохи більш як 101 млн барелів на добу, що повністю відшкодує 9 млн барелів на добу, втрачених торік через протиепідемічні обмеження, впровадженні для зупинки COVID-19.

МЕА додає, що з огляду на те, що такі тенденції, як віддалена робота, збережуться, а уряди будуть прагнути обмежити зміни клімату, використання вуглеводнів знижуватиметься. Попит на нафту в середині цього десятиліття буде приблизно на 2,5 млн барелів нижчим, ніж прогнозувало агентство у 2020 році.

«Попит на нафту, швидше за все, ніколи не наздожене свою допандемічну траєкторію», – заявило  МЕА в річному середньостроковому прогнозі.

Ціни на нафту вже змінили торішнє падіння, піднявшись майже до $70 за барель у Лондоні. Частково це пов'язано з тим, що попит в Азії не змінився, але основна причина полягає у значному скороченні видобутку альянсом ОПЕК + на чолі з Саудівською Аравією.

За прогнозом МЕА, найбільшими переможцями в найближчі роки стануть країни-члени ОПЕК+, повернувши собі частку ринку, якою вони зараз жертвують. Для сланцевої промисловості США перспективи агентства значно погіршилися.

МЕА прогнозує, що після енергійного відновлення світового попиту в цьому і наступному році в тандемі з економікою в цілому, зростання споживання сповільниться, досягши 104,1 млн барелів на добу у 2026 році.

За заявою МЕА, на Азію припадатиме 90% зростання, і велика частина цього буде пов'язана з нафтохімом і поступовим відродженням споживання авіапалива. У міру того як електромобілі стають все більш поширеними, а двигуни внутрішнього згоряння стають більш ефективними, попит на бензин, який протягом десятиліть є наріжним каменем нафтової промисловості, буде стагнувати.

Також у звіті МЕА вказується, що у міру зростання споживання Організація країн-експортерів нафти і її союзники зможуть повернути назад масштабне скорочення видобутку, яке вони зробили у 2020 році. Потреба ОПЕК в нафті виросте з 27,3 млн барелів на добу в цьому році до 30,8 млн на добу у 2026 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло