Світовий попит на нафту не досягне докризового рівня до 2023 року – МЕА
МЕА прогнозує, що після енергійного відновлення світового попиту у 2021-2022 роках, зростання споживання почне сповільнюватися

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у новому звіті заявило, що світовий попит на нафту не повернеться до рівня, що передував пандемії, до 2023 року.
Як повідомляє Bloomberg, у документі йдеться, що у 2023 році споживання палива в середньому складе трохи більш як 101 млн барелів на добу, що повністю відшкодує 9 млн барелів на добу, втрачених торік через протиепідемічні обмеження, впровадженні для зупинки COVID-19.
МЕА додає, що з огляду на те, що такі тенденції, як віддалена робота, збережуться, а уряди будуть прагнути обмежити зміни клімату, використання вуглеводнів знижуватиметься. Попит на нафту в середині цього десятиліття буде приблизно на 2,5 млн барелів нижчим, ніж прогнозувало агентство у 2020 році.
«Попит на нафту, швидше за все, ніколи не наздожене свою допандемічну траєкторію», – заявило МЕА в річному середньостроковому прогнозі.
Ціни на нафту вже змінили торішнє падіння, піднявшись майже до $70 за барель у Лондоні. Частково це пов'язано з тим, що попит в Азії не змінився, але основна причина полягає у значному скороченні видобутку альянсом ОПЕК + на чолі з Саудівською Аравією.
За прогнозом МЕА, найбільшими переможцями в найближчі роки стануть країни-члени ОПЕК+, повернувши собі частку ринку, якою вони зараз жертвують. Для сланцевої промисловості США перспективи агентства значно погіршилися.
МЕА прогнозує, що після енергійного відновлення світового попиту в цьому і наступному році в тандемі з економікою в цілому, зростання споживання сповільниться, досягши 104,1 млн барелів на добу у 2026 році.
За заявою МЕА, на Азію припадатиме 90% зростання, і велика частина цього буде пов'язана з нафтохімом і поступовим відродженням споживання авіапалива. У міру того як електромобілі стають все більш поширеними, а двигуни внутрішнього згоряння стають більш ефективними, попит на бензин, який протягом десятиліть є наріжним каменем нафтової промисловості, буде стагнувати.
Також у звіті МЕА вказується, що у міру зростання споживання Організація країн-експортерів нафти і її союзники зможуть повернути назад масштабне скорочення видобутку, яке вони зробили у 2020 році. Потреба ОПЕК в нафті виросте з 27,3 млн барелів на добу в цьому році до 30,8 млн на добу у 2026 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].