Іран у фінальному звіті про збиття українського літака МАУ назвав винних у цій трагедії
МЗС України назвало цей звіт маніпуляцією і «великим розпачем»

Іранський орган цивільної авіації випустив фінальний звіт стосовно збиття українського пасажирського літака МАУ в 2020 році.
Експерти поклали провину на оператора протиповітряної оборони, помилка якого призвела до збиття ракетою українського Boeing зі 176 пасажирами на борту. Про це йдеться в звіті, опублікованому на його веб-сайті регулятора в середу, передає Reuters.
«Літак був ідентифікований як ворожа ціль через помилку оператора ППО... недалеко від Тегерана, і по ньому було випущено дві ракети», – йдеться в повідомленні.
Як пише «Українська правда», міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розкритикував цей звіт. Він вважає зміст документу «цинічною спробою приховати істинні причини збиття нашого літака», а сам звіт називає «великим розпачем для України та всього цивілізованого світу».
«Змушені констатувати, що розслідування було упередженим, представлені докази є вибірковими, а висновки – оманливими. Документ не надає всіх обставин, не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели. Це – не звіт. Це збірка маніпуляцій, мета якої не з’ясувати істину, а виправдати Ісламську Республіку Іран», – заявив Кулеба.
За його словами, аналіз документу доводить, що Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів Чиказької конвенції та IKAO.
«Іран не зміг знайти сили, аби взяти на себе відповідальність за те, щоб подібних трагедій більше не ставалося. Якщо Іран не хоче добровільно з’ясувати істину в цій трагедії, ми разом з партнерами знайдемо способи, як цього добитися. Ми не дозволимо Ірану приховати правду. Не дамо уникнути відповідальності за цей злочин. Справедливість восторжествує – скільки б зусиль і часу на це не знадобилося», – пообіцяв міністр МЗС України.
Нагадаємо, 8 січня 2020 року літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії МАУ розбився в Ірані. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
Не одразу після трагедії, а аж 11 січня 2020 року Іран визнав, що збив пасажирський літак авіакомпанії МАУ випадково. До цього нібито призвів людський фактор: військові помилково прийняли авіалайнер за ворожу ціль.
30 грудня стало відомо, що Іран виділить $150 000 родинам кожної із жертв. Канада залишилася не задоволена такою пропозицією Ірану.
31 грудня 2020 року Іран «з п'ятої спроби» передав Україні проект технічного звіту щодо причин катастрофи літака МАУ в Тегерані.
Нагадаємо, в Канаді вивчають аудіозапис, який є доказом того, що літак МАУ в Ірані могли збити навмисно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].