В Україні проблема з верховенством права і комфортністю бізнес-середовища – посол Словаччини

В Україні проблема з верховенством права і комфортністю бізнес-середовища – посол Словаччини

Кількість словацьких інвесторів в Україні збільшиться, якщо внести суттєві корективи у цих сферах

В Україні проблема з верховенством права і комфортністю бізнес-середовища – посол Словаччини
фото: uzhgorod.in

В Україні проблема з верховенством права і комфортністю бізнес-середовища. Якщо внести суттєві корективи, збільшиться кількість інвесторів. Про це заявив надзвичайний і повноважний посол Словацької республіки в Україні Марек Шафін в інтерв'ю Mind.

За даними Держстату, у 2019 році Словаччина інвестувала в Україну $69,1 млн (0,19% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в українську економіку).

«Наразі іноземні інвестори не можуть бути повністю впевнені в безпеці власних вкладень. І це відлякує тих, хто звик до прозорих правил гри», – заявив Марек Шафін.

Посол зазначив, що «хоча ми – сусіди, але не користуємося всіма можливостями та перевагами свого становища. Тішить, що торговий баланс зростає і вже досяг понад 1 млрд євро. Але словацькі інвестиції в Україну не відповідають цьому рівню: за 10 місяців 2020 року лише близько 70 млн євро».

Проте, зазначається, що на початку березня в Білопіллі Сумської обл відкрили модернізовану котельню. Проєкт реалізовано словацькою компанією Národná energetická і чеської RSJ Investments. Сума інвестиції – 500 000 євро.
«Біоенергетичний проєкт впроваджений в період пандемії, і ми сподіваємося, що він надихне об'єднані територіальні громади (ОТГ) розвивати біоенергетику за участю інвесторів. Проєкт спрямовано на підтримку ОТГ і допоможе забезпечити людей теплом», – сказав посол.

Також він додав, що словацькі підприємці сьогодні зосереджені на подібних проєктах: планують, наприклад, встановлювати схожу котельню в Харківській області. Словацькі гуманітарні проєкти мають місце і на лінії зіткнення в Донбасі, на території, контрольованій урядом України.

Раніше Mind розповідав про найгучніші спори проти України у 2020-му. Чого намагаються домогтися ті, хто вклав кошти в українські проєкти, і чому тутешня дійсність їх розчарувала.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло