Проєкт із запуску потягів швидкістю до 350 км/год коштуватиме «Укрзалізниці» близько $4 млрд

Проєкт із запуску потягів швидкістю до 350 км/год коштуватиме «Укрзалізниці» близько $4 млрд

Термін реалізації щонайменше 3-4 роки

Проєкт із запуску потягів швидкістю до 350 км/год коштуватиме 	«Укрзалізниці» близько $4 млрд
Фото: pixabay.com

Проєкт «Укрзалізниці» із запуску поїздів зі швидкістю 300-350 км за годину зі столиці до найбільших міст України оцінюється в $4-5 млрд. Про це йдеться в переказі інтерв'ю Mind з ексочільником «Укрзалізниці» Володимиром Жмаком.

«Вартість швидкісного проєкту – близько $4–5 млрд залежно від відстані та швидкості: чим вища швидкість, тим дорожче. Ні УЗ, ні Україна не мають у своєму розпорядженні таких коштів. Реалізація подібних проєктів можлива лише в рамках концесії – коли інвестор сам здійснить проєктування, будівництво та експлуатацію маршруту, а потім передасть його Україні», – ідеться в матеріалі.

За словами Володимира Жмака, є плани й зацікавленість інвесторів з Китаю, Південної Кореї, Туреччини, Франції та Італії.

«З італійськими державними залізничним холдингом Ferrovie Dello Stato Italiane S.P.A. укладено меморандум про вивчення можливостей реалізації такого проєкту. Чи будуть переговори результативними, залежить від того, які вимоги виставлять зацікавлені сторони», – зазначив Жмак.

Він також пояснив, що існуюча колія не влаштовує: потрібні інші підходи до насипу, шпал, рейок тощо. Тобто для швидкісного руху на наявній інфраструктурі нічого зробити не можна. 

За оцінкою Володимира Жмака, стати пасажирами по-справжньому швидкісних поїздів усередині країни українці зможуть не раніше, ніж через три роки.

Нагадаємо, у січні цього року «Укрзалізниця» повідомила, що хоче запустити потяги швидкістю до 350 км/год.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті