Ділова активність єврозони виросла вперше за 6 місяців

Ділова активність єврозони виросла вперше за 6 місяців

Дані вказують на перше економічне зростання в регіоні з вересня і найбільше зростання з липня минулого року

Ділова активність єврозони виросла вперше за 6 місяців
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/6885754344

Ділова активність в зоні євро виросла в березні. Однак, як повідомляє CNBC, економіки країн готуються до третьої хвилі COVID-19, яка може звести нанівець будь-яке відновлення.

Індекс ділової активності (PMI) для єврозони, який враховує активність як у виробництві, так і у сфері послуг, становив 52,5 в березні проти 48,1 в лютому. Показник вище 50 означає зростання економічної активності. Останні дані вказують на перше економічне зростання в регіоні з вересня і найбільше зростання з липня.

«Економіка єврозони перевершила очікування в березні, показавши зростання набагато краще, ніж очікувалося, в основному завдяки рекордному зростанню обсягів виробництва», – йдеться в заяві головного економіста IHS Markit Кріса Вільямсона.

Окрім виробництва, сектор послуг, який найбільше постраждав від пандемії, також виріс, досягнувши свого семимісячного максимуму.

Експерти висловлюють побоювання, щодо того, як економіка єврозони працюватиме в ІІ кварталі з огляду на продовження дії протиепідемічних обмежень. Цього тижня Німеччина вирішила продовжити карантин і ввела суворі обмеження на великодні вихідні. Франція та Польща також оголосили про посилення обмежень на пересування.

Європейський центральний банк оцінив раніше в цьому місяці рівень ВВП в 4% для єврозони в цьому році і 4,1% у 2022 році. Однак прогноз залежить від розвитку пандемії і темпів вакцинації в країнах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло