Експорт російської нафти в США різко збільшився – Bloomberg

Експорт російської нафти в США різко збільшився – Bloomberg

Росія вийшла на позицію третього за величиною постачальника нафти в США

Експорт російської нафти в США різко збільшився – Bloomberg
фото Shutterstock

За інформацією агентства Bloomberg, нафтопереробні компанії США на тлі санкцій відносно Венесуели і скорочення поставок з країн ОПЕК в 2020 році значно наростили імпорт російської нафти, щоб заповнити пробіл. Різке зростання російських поставок в минулому році вивело Росію на позицію третього за величиною постачальника нафти в США, пише Deutsche Welle з посиланням на агентство.

При цьому протягом багатьох років нафта і нафтопродукти з РФ становили менше 0,5% в загальному обсязі нафтового імпорту США, обсяги поставок різко зросли за останнє десятиліття.

У 2020 році РФ займала 7% імпортного ринку Сполучених Штатів, а за добовим постачанням вона обігнала Саудівську Аравію: Росія за добу поставляла в середньому 538 000 баррелів, Саудівська Аравія – 522 000 барелів, вказується далі.

Найбільшими імпортерами російської нафти за підсумками 2020 року є корпорації Valero Energy Corp. (55 млн барелів) і Exxon Mobil Corp. (50 млн барелів), в сумі їх закупівлі склали майже половину загального обсягу імпорту нафти з РФ, пише агентство.

Зростаюча залежність США від російської нафти суперечить політиці Вашингтона щодо Москви, зазначається далі. Протягом останніх двох років американські законодавці тиснули на європейські країни з метою зупинки проекту «Північний потік 2», а в 2020 році Конгрес США застосував санкції проти компаній, що беруть участь в будівництві газопроводу.

США ввели кілька пакетів санкцій відносно Венесуели на тлі боротьби за владу між правителем цієї країни Ніколасом Мадуро і лідером опозиції Хуаном Гуайдо, якого близько півсотні держав визнали тимчасовим президентом.

У 2020 році країни ОПЕК+ домовилися значно знизити видобуток нафти, а Саудівська Аравія погодилася скоротити видобуток майже до 8,5 млн барелів на добу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті