Десятки німецьких субмарин оснащені навігаційним обладнанням, розробленим РФ – Bild

Десятки німецьких субмарин оснащені навігаційним обладнанням, розробленим РФ – Bild

У разі успішної кібератаки зловмисники можуть маніпулювати навігаційними даними, а судна повністю втратить свою працездатність

Десятки німецьких субмарин оснащені навігаційним обладнанням, розробленим РФ – Bild
фото www.flickr.com/photos/travelrod/13981302420

Кілька десятків підводних човнів Військово-морських сил (ВМС) Німеччини оснащені навігаційним обладнанням, розробленим російським підприємством. Про це із посиланням на німецький тижневик Bild am Sonntag пише DW.

За даними видання, обладнання фірми «Транзас» встановили приблизно на 100 субмарин у 2005 році, коли канцлером ФРН був Ґергард Шредер. Наразі колишнього очільника уряду ФРН на батьківщині критикують за роботу на підконтрольні російській владі концерни «Роснєфть» та «Газпром».

Як виявилось, Німеччина не виключила фірму із Санкт-Петербурга зі списку постачальників і пізніше. Наприклад, навігаційна система Navi-Sailor 4100, розроблена компанією «Транзас», за даними видання, встановлена на підводних човнах U-35 і U-36, які почали використовувати у 2015 і 2016 роках відповідно.

Шифрування даних, розроблене в Росії, не відповідає військовому стандарту безпеки, який вважається особливо захищеним, зауважує видання. У разі успішної кібератаки зловмисники можуть маніпулювати навігаційними даними. Це може призвести до повної втрати працездатності судна.

При цьому представник міністерства оборони ФРН у відповідь на запит видання про можливу загрозу російського обладнання повідомив, що відомство вживає серйозних зусиль з метою гарантувати IT-безпеку у підзвітних йому сферах.

Нагадаємо: раніше DW дізналось, що в обхід  санкцій США європейські компанії обладнали російський трубоукладач «Академік Черський» за останнім словом техніки. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло