В найближчий рік світу знадобляться нові типи вакцин від штамів COVID-19 – вчені

В найближчий рік світу знадобляться нові типи вакцин від штамів COVID-19 – вчені

За їх словами, нові штами вірусу виникають щодня, і деякі з них мають можливість витіснити інші

В найближчий рік світу знадобляться нові типи вакцин від штамів COVID-19 – вчені
фото Pixaby

Поширення нових штамів коронавірусу COVID-19 диктує необхідність створити модифіковані типи вакцин протягом наступного року або навіть раніше, повідомило видання The Guardian з посиланням на опитування 77 фахівців з 28 країн світу, проведений організацією People's Vaccine Alliance.

За такий графік розробки нових вакцин висловилися дві третини респондентів, а на думку приблизно однієї третини, мова йде про 9 місяців або менше.

При цьому 88% експертів вважають, що малі масштаби вакцинації від COVID-19 в ряді країн збільшують ймовірність виникнення нових різновидів вірусу, стійких до вакцин.

В опитуванні брали участь вірусологи, епідеміологи, фахівці з інфекційних захворювань, зокрема, з таких наукових установ як американський університет Джонса Хопкінса, Єльський університет, Імперський коледж Лондона, Единбурзький університет.

«Нові мутації виникають щодня. Іноді вони знаходять нішу, які підходять їм більше, ніж їхнім попередникам. Ці везучі варіанти можуть передаватися більш ефективно і потенційно уникати імунної відповіді, (виробленої людьми) щодо попередніх штамів вірусу», – зазначив доцент епідеміології Єльського університету Грегг Гонсалес.

Тим часом, зазначає The Guardian, поки такі держави, як США і Великобританія, вакцинували хоча б однієї дозою вакцини понад чверть населення і забезпечили собі поставки сотень мільйонів доз препарату, інші країни, такі як ПАР і Таїланд, вакцинували менше 1% жителів. У деяких країнах вакцинація ще не починалася.

Керівництво COVAX – глобальної ініціативи із забезпечення рівного доступу до вакцин проти коронавірусу COVID-19 – сподівається прищепити в 2021 році 27% населення країн з низьким рівнем доходів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло