Загальні доходи ринку телекому у 2020 році склали майже 74 млрд гривень - НКРЗІ

Загальні доходи ринку телекому у 2020 році склали майже 74 млрд гривень - НКРЗІ

93,3% склали доходи від надання телекомунікаційних послуг (на 10,9% більше, ніж торік)

Загальні доходи ринку телекому у 2020 році склали майже 74 млрд гривень - НКРЗІ
фото: photo.unian.ua

Загальні доходи ринку зв’язку у 2020 році склали 73.7 млрд гривень. Найбільшу частку (93,3%) традиційно склали доходи від надання телекомунікаційних послуг (на 10,9% більше, ніж торік). Про це йдеться у річному звіті національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ). 

Найбільше зростання доходів галузі телекомунікацій продовжує забезпечувати мобільний зв’язок – 46,9 млрд гривень. Частка в структурі доходів – 63,7 % (на 12,1% більше, ніж торік).

Завдяки розбудові мережі 4G доходи від мобільного інтернету зросли на 18,5% і склали 28,1 млрд грн. Доходи від фіксованої мережі Інтернет збільшилися на 10,9% і склали 13,87 млрд грн. Крім цього, зазначається, що кількість ліній (точок) фіксованого доступу досягла 7,8 млн (на 36,5%, ніж торік).

Обсяг капітальних інвестицій у сферу телекомунікацій склав понад 15  млрд грн, з них інвестиції операторів  мобільного зв’язку – близько 12 млрд грн.

Також повідомляється, що у 2020 році мобільні оператори «Київстар», Vodafone Ukraine та lifecell почали використовувати діапазон 900 МГц для нових технологій для надання сучасних телекомунікаційних послуг в сільській місцевості та на автошляхах України. Подальше розширення покриття території України мережами 4G забезпечили збільшення кількості активних ідентифікаційних телекомунікаційних карток мережі мобільного зв’язку, з яких було здійснено доступ до мережі Інтернет в мережі 4G (за результатами 2020 року їх кількість перевищила 3G).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло