Товарообіг України у першому кварталі виріс на 12%

Товарообіг України у першому кварталі виріс на 12%

Відзначається скорочення негативного сальдо з Китаєм та ЄС

Товарообіг України у першому кварталі виріс на 12%
фото: agropolit.com

У першому кварталі 2021 року товарообіг України виріс на 12,13% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до $28,83 млрд. Про це повідомив заступник міністра економіки, торгпред України Тарас Качка на своїй сторінці у фейсбуці.

«Українська економіка відновлюється. Перший квартал цього року показав зростання товарообігу у порівнянні з кварталом минулого року на 12,13%. У цьому є гарна і не дуже новина», – написав торгпред.

Перш за все Качка відмітив, що у березні, у порівнянні з лютим, відбулося зростання експорту на 15,6% до $5,27 млрд. Загалом перший квартал 2021 року $13,75 млрд, що на 12,03% більше, ніж за аналогічний період торік.
Крім цього, відзначається скорочення негативного сальдо з Китаєм та ЄС.

«Географічно нарешті маємо зростання експорту до ЄС +17,9 за перший квартал цього року у порівнянні з першим кварталом минулого року. Експорт до Китаю і далі росте шаленими темпами: Q1 21 до Q1 20 +55,3%. До речі з країнами сусідами також маємо гарний баланс. З Польщею маємо зростання товарообігу на 16% при цьому маємо повний паритет по імпорту і експорту. З Туреччиною маємо також плюс у 260 мільйонів у першому кварталі.», – йдеться у повідомленні.

Найбільше Україна експортувала руду і чорні метали, на які ростуть і ціни й попит. Також у першому кварталі було експортовано на 50% більше меблів, ніж за аналогічний період торік. У першому кварталі ми експортували меблів на 50% більше ніж у першому кварталі минулого року (на суму $247,4 млн). При цьому баланс торгівлі цими товарами позитивний – позитивне сальдо складає $132,7 млн.

Проте, також відбулося і зростання імпорту, зокрема, автомобілів (87 група) та споживчих промислових груп (84,85, 90).

«Це означає, що споживачі готові витрачати. Це означає більше зібраних податків. Але це також і мінус у нашому торговому балансі, динаміка якого поки випереджає минулий рік», – повідомив Качка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті