«Південноафриканський» штамп виявлено у двох регіонах України
Водночас вже по всій Україні зафіксовано британський штамп

У всіх областях України виявлено британський штамп коронавірусу та у двох областях – південноафриканський. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на своїй сторінці у фейсбуці.
«Вже по всій Україні зафіксовано британський штамп коронавірусу, а також виявлено південноафриканський. Обидва штампи дуже агресивні. Головне – дотримуватися правил епідбезпеки та берегтися», – повідомляє Степанов.
Щодо британського штампа COVID-19 міністр зазначив, що він зараз розповсюджений по всій території України, оскільки вчора пізно увечері отримали дані з Лондону, куди відправляли зразки.
За словами керівника відомства, ці два штампи агресивніші, ніж попередні, і «змінюють нинішню картину».
«Для нас наразі головне – дотримання правил епідбезпеки, тому що британський штам, який є на сьогодні в Україні, він наразі поширений на всій території України... у всіх областях він зафіксований. Більше того, у нас у двох областях зафіксовано і південноафриканський штам», – сказав Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24.
Раніше повідомлялося, що фахівці підтвердили наявність так званого британського штаму коронавірусу на території України.
Про потенційну небезпеку нової мутації коронавірусу влада Великої Британії заявила у грудні минулого року. Тоді йшлося про те, що близько 70% нових заражень у Лондоні припадає саме на новий штам. Пізніше стало відомо, що новий штам виявили ще у вересні 2020 року в одного з пацієнтів, але тоді йому не надали належного значення. Попередні дані свідчать, що ця мутація поширюється швидше за інші, але при цьому жодних доказів того, що вона є більш смертоносною або призводить до важчого протікання хвороби, наразі немає.
Станом на 1 березня 2021 року за даними ВООЗ «британський» штам коронавірусу виявлений у 106 країнах світу. Представники охорони здоров'я заявили, що існуючі вакцини, ймовірно, будуть працювати проти нових штамів, хоча їх ефективність може дещо знизитися.
Південноафриканський штамп виявили у грудні 2020 року. Нова версія вірусу схожа на «британський» штамп і поширюється на 50% швидше, ніж звичайна версія. «Африканський» штам виявили вже у понад 10 країнах.
На початку січня 2021 року компанія BioNTech, яка разом із американською Pfizer розробила вакцину від коронавірусу, заявила, що їхній препарат ефективний проти «британського» і «африканського» штампів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].