МВФ готує багатомільярдну програму допомоги країнам через пандемію
План спеціальних прав запозичення (SDR) на $650 млрд має бути схвалений на засіданні МВФ 5 квітня

Країни ЄС повинні стати основними бенефіціарами плану спеціальних прав запозичення (SDR) на суму $650 млрд, який повинен бути схвалений під час зустрічі міжнародних лідерів 5 квітня.
Як повідомляє Euractiv, план спрямований в першу чергу на допомогу країнам, що розвиваються, економіка яких пережила рецесію, але має менші фінансові можливості, ніж багаті країни.
SDR представляють собою кошик з п'яти валют – американського долара, євро, китайського юаня, японської єни і британського фунта, які використовуються країнами-членами МВФ для поповнення своїх офіційних резервів.
У лютому міністри фінансів ЄС підтримали використання SDR і продовження ініціативи групи «Великої двадцятки» щодо призупинення обслуговування боргу для найбідніших країн світу.
Загальна сума розподілу SDR буде визначена на наступному тижні. Італія, яка в цьому році головує в G20, виділила $500 млрд.
Міністр фінансів США Джанет Єллен також підтримала щодо SDR, змінивши позицію уряду експрезидента Дональда Трампа, хоча вона сказала, що міжнародним лідерам необхідно узгодити «набір загальних параметрів для більшої прозорості і підзвітності стосовно того, як обмінюються і використовуються спеціальні права запозичення».
Згідно з чинними правилами, основна частина SDR буде виділена багатим країнам. Африканські країни отримають в цілому 6,4% в порівнянні з 25,72% квот МВФ, якими володіють члени ЄС, які потенційно можуть дати їм доступ до понад $167 млрд.
Видання зазначає, що ці $167 млрд будуть додані до національних заходів стимулювання і Механізму відновлення і стійкості ЄС (EU’s Recovery and Resilience Facility), за яким буде виплачено 672,5 млрд євро у вигляді позик і грантів.
Неясно, чи будуть змінені умови і розподіл цього SDR, хоча активісти закликали країни G20 перерозподілити свою частку на користь країн з низькими доходами або за допомогою пожертвувань, або через Фонд скорочення бідності і зростання МВФ (IMF’s Poverty Reduction and Growth Trust).
Ні ЄС, ні багаті країни поки не вказали, чи будуть вони перерозподіляти або жертвувати свою частку SDR.
З моменту пандемії МВФ розподілив $107 млрд ї серед бідних країн і країн із середнім рівнем доходу, в той час, як ініціатива G20 з тимчасового заморожування боргу склала всього $5 млрд і охопила 40 країн з моменту її запуску минулого року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].