У 2020 році товарообіг між Україною й Катаром становив $150 млн – Зеленський

У 2020 році товарообіг між Україною й Катаром становив $150 млн – Зеленський

Раніше катарська компанія на 35 років взяла в концесію український порт «Ольвія»

У 2020 році товарообіг між Україною й Катаром становив $150 млн – Зеленський
Фото: pixabay.com

За результатами 2020 року двосторонній товарообіг між Україною й Катаром становив майже $150 млн. Про це в інтерв'ю катарським ЗМІ повідомив президент України Володимир Зеленський. 

«Приємно, що двосторонній товарообіг за результатами такого складного, «пандемічного» 2020 року сягнув високих показників – майже $150 млн. Це вдвічі більше, ніж, наприклад, у 2018 році. А цьогоріч динаміка товарообігу між нашими країнами ще й збільшилася», – зазначив очільник держави. 

Він також відзначив, що очікує інвестицій суверенних та інвестиційних фондів Катару в такі напрями, як високі технології, інфраструктура, фінансовий, енергетичний та аграрний сектори.

«Україна відома своїми багатющими чорноземами по всьому світу. Дві третини нашої території – це родючі ґрунти. А це – понад 42 млн га землі сільськогосподарського призначення. Тому в аграрному секторі у нас багато напрямків для інвестицій: у тваринництво, переробку сільськогосподарської продукції, логістичну інфраструктуру», – додав Зеленський.

Він також зауважив, що перспективним для інвесторів є проєкт «Велике будівництво», який передбачає спорудження доріг та інших інфраструктурних об'єктів, і згадав про концесію катарською компанією QTerminals українського порту Ольвія у серпні 2020 року. Порт передали під управління на 35 років, за які планують інвестувати 17,3 млрд грн.

22 грудня «Укрспецекспорт» уклав Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво з компанією концесіонера QTerminals, який врегульовує питання, пов’язані зі спільним користуванням інфраструктурними об’єктами, та допоможе сторонам об’єднати зусилля для розвитку стратегічної інфраструктури довкола порту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло