Трамп опустився майже на 300 рядків у рейтингу Forbes – все через невдале бізнес-рішення

Трамп опустився майже на 300 рядків у рейтингу Forbes – все через невдале бізнес-рішення

Екс-президент США втратив можливість збільшити капітал на $1,6 млрд завдяки інвестиціям на фондовому ринку

Трамп опустився майже на 300 рядків у рейтингу Forbes – все через невдале бізнес-рішення
фото Shutterstock

Колишній президент США Дональд Трамп за рік втратив у рейтингу найбагатших мільярдерів світу приблизно 300 позицій, випливає з даних Forbes.

В 2021 році Forbes оцінив статки Трампа в $2,4 млрд і помістив його на 1299-те місце глобального рейтингу. У минулому році бізнесмен і на той момент президент США займав 1001-шу позицію зі статками $2,1 млрд.

При цьому з 2017 року, коли Трамп став президентом США, його статки скоротилися майже на третину, зазначає Forbes, з $3,5 млрд до $2,4 млрд.

Індекс S&P 500 за той же час зріс на 70%. При вступі на посаду Трамп відмовився продати свої активи, однак Forbes називає це «грандіозним прорахунком».

Вирішивши не позбуватися своєї нерухомості, Трамп упустив шанс заробити на бумі фондового ринку, якому він сам і посприяв, пояснює Forbes. Якби Трамп продав все майно в перший день свого президентства і вклав гроші в фонд, що відслідковує рух індексу S&P 500, то зараз капітал Трампа був би більшим приблизно на $1,6 млрд навіть з урахуванням сплати максимальних податків від продажу активів, відзначає видання.

Трамп став президентом США в 2017 році і залишив посаду в січні 2021-го, коли не зміг переобратися на другий термін, програвши вибори Джо Байдену. Палата представників двічі оголошувала Трампу імпічмент: в 2019 році його звинуватили в зловживанні владою і втручанні в роботу Конгресу через тиск на президента України Володимира Зеленського, а в 2020-му – в закликах до заколоту через заворушення в Капітолії 6 січня, після виборів президента. Сенат в обох випадках не визнав Трампа винним.

35-й рейтинг найбагатших мільярдерів світу за версією Forbes, як і в 2020 році, очолив засновник Amazon Джефф Безос зі статком $177 млрд. На другому місці вперше розташувався Ілон Маск, який в минулому році займав лише 31-е місце. У новому рейтингу його статки оцінюються в $151 млрд (+$126,4 млрд). На третій позиції – власник модного дому LVMH Бернар Арно і його сім'я, їх статки Forbes оцінив в $150 млрд.

Всього до списку увійшли 2755 світових мільярдерів (на 660 осіб більше, ніж у 2020 році), їх сумарні статки за рік збільшилися на 64% і склали рекордні $13,08 трлн. Фінальний замір статків мільярдерів був проведений 5 березня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті