Третина тих, хто перехворів на COVID, має неврологічні або психічні розлади – дослідження
В дослідженні брали участь 236 379 пацієнтів

У кожної третьої людини, яка перехворіла COVID-19, у наступні пів року діагностують психічні розлади або порушення в роботі мозку. Як повідомляє Reuters, вчені дослідили понад 230 000 пацієнтів, в основному із США.
Дослідники, що проводили аналіз, заявили, що наразі неясно, яким чином вірус пов'язаний з психічними захворюваннями, такими як тривога і депресія, але додали, що це були найбільш поширені діагнози серед 14 розладів, на які вони звертали увагу.
Вчені порівнювали дані людей, які перенесли COVID-19 протягом останніх шести місяців, з тими, хто переніс грип та респіраторні захворювання. Вони дійшли висновку, що COVID-19 асоціюється з великою кількістю подальших розладів.
За їх словами, випадки інсульту, деменції та інших неврологічних розладів після коронавірусу були рідшими, але все ж були у значній кількості, особливо у тих, у кого був важкий перебіг COVID-19.
«Хоча індивідуальні ризики для більшості випадків розладів невеликі, ефект для всього населення може бути значним», – сказав Пол Харрісон, професор психіатрії Оксфордського університету, який керував роботою.
Макс Таке, оксфордський психіатр, який працював з Харрісоном, зазначив, що дослідження не могло вивчити задіяні біологічні або психологічні механізми, але підкреслив, що необхідні термінові дослідження для їх виявлення «з метою їх запобігання або лікування».
Попереднє дослідження, проведене тими ж вченими торік, показало, що у 20% тих, хто перехворів на COVID-19 у наступні три місяці було діагностовано психічний розлад.
Нові результати, опубліковані в журналі Lancet Psychiatry, були засновані на історіях хвороб 236 379 пацієнтів з COVID-19, в основному з США, і виявили, що у 34% були діагностовані неврологічні або психічні захворювання протягом наступних шести місяців.
Тривожність (у 17%) і розлади настрою (у 14%) були найбільш поширеними розладами і, ймовірно, не були пов'язані з тим, яким був перебіг захворювання людини.
Незалежні експерти заявили, що результати викликають занепокоєння.
«Це дуже важливий документ. Це поза всяких сумнівів підтверджує, що COVID-19 в рівній мірі впливає як на мозок, так і на розум», – сказав Саймон Уесселі, завідувач кафедри психіатрії Королівського коледжу Лондона.
«Вплив COVID-19 на психічне здоров'я людей може бути серйозним, – сказала Ліа Мілліган, виконавчий директор благодійної організації MQ Mental Health. – Це сприяє вже зростаючому рівню психічних захворювань і вимагає подальших термінових досліджень».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].