Фонд держмайна розпочинає приватизацію державних хлібокомбінатів

Фонд держмайна розпочинає приватизацію державних хлібокомбінатів

Оголошено аукціон Дунаєвецького комбінату

Фонд держмайна розпочинає приватизацію державних хлібокомбінатів
фото: spfu.gov.ua

Фонд державного майна (ФДМУ) виставив на приватизацію «Дунаєвський комбінат хлібопродуктів», що знаходиться в смт Дунаївці на Хмельниччині. Підприємство об'єктом, який буде виставлено на онлайн-аукціон в рамках приватизації державних комбінатів хлібопродуктів (КХП). Про це повідомляється на сайті фонду.

«Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» відповідно до статуту займається виробництвом продуктів борошномельно-круп'яної промисловості та кормів для тварин, що утримуються на фермах, а також оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням, кормами для тварин тощо.

Об'єкт приватизації складається з будівель та споруд загальною площею 79804,48 м², серед яких: адмінбудинок з їдальнею, пекарні, елеватори, млинзавод, лабораторія, склади, цехи, гаражі, інші господарські будівлі. Загальна площа земельних ділянок – 67,3043 га. Наявне технологічне обладнання, а також необхідні комунікації: водопостачання, електропостачання, каналізація, під'їзні шляхи.

Стартова ціна на актив складає 187 637 810 грн. Прийом заявок на участь в аукціоні триватиме до 6 травня, а торги відбудуться 7 травня.

У Фонді повідомили, що свого часу КХП були однією з ключових ланок аграрного виробничого процесу, який монопольно контролювала держава. Проте, з переходом до вільного ринку цей актив став непрофільним для держави.

«Значну частину підприємств важко назвати успішними, але приватизація цих активів може докорінно змінити ситуацію. Ці активи мають чудовий інвестиційний потенціал – КХП створювалися як виробничі майданчики з ретельним вибором локацій та розвиненою логістичною інфраструктурою. Підприємства використовувалися як для переробки зерна на борошно або комбікорми, так і для зберігання чи перевалки продукції – КХП мають потужні елеватори та доступ до залізничних колій», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: держбюджет отримає 500 млн грн від продажу спиртзаводів у першому кварталі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло