«Ланет» поскаржився у Антимонопольний комітет на дії медіагруп

«Ланет» поскаржився у Антимонопольний комітет на дії медіагруп

Провайдер просить АМКУ накласти на медіагрупи штраф у розмірі 10% доходу

«Ланет» поскаржився у Антимонопольний комітет на дії медіагруп
Фото: pixabay.com

Провайдер «Мережа Ланет» подав до Антимонопольного комітету України (АМКУ) заяву про порушення медіагрупами законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляється у заяві компанії, передає «Детектор медіа».

Провайдер вважає, що становище медіагруп «1+1 медіа», «Медіа Група Україна», StarLightMedia та «Інтер Медіа Груп» має ознаки колективної монополії.

«Порівняно з іншими телеканалами, чотири провідні медіагрупи України, маючи в своєму арсеналі не один телеканал, мають значну (вирішальну) частку на ринку телевізійного мовлення, яка дозволяє їм впливати як на умови, так і на поведінку учасників ринку», – йдеться у заяві «Ланету».

Також компанія підкреслює, що договори передбачають, що компанія має включати весь пул каналів медіагруп у визначені пакети. І, відповідно, ТОВ «Мережа Ланет» не може відмовитись від певної частини телеканалів або «розфасувати» їх по тематичним пакетам.

«Медіагрупи продовжують диктувати та «навязувати» ринку свої умови завдяки популярності флагманських каналів, якими вони торують шлях для всього пулу. Крім того, ТОВ «Мережа Ланет», по суті як і інші провайдери на ринку, які також ретранслюють телеканали медіагруп, не можуть відмовитись від співпраці з однією з медіагруп під загрозою не підписання контрактів з рештою «з четвірки», – йдеться у заяві до АМКУ.

«Ланет» звертає увагу на те, що усі чотири медіагрупи без пояснення причин, майже в один і той самий проміжок часу вирішили розірвати договори в односторонньому порядку. Провайдер називає це «тиском та шантажем». Окрім цього у заяві до АМКУ «Ланет» каже, що розірвання договорів призведе не лише до зменшення частки його абонентів, а й до зростання бази конкурентів. Серед яких провайдери самих медіагруп: oll.tv та «Київстар ТБ».

Саме тому «Мережа Ланет» просить АМКУ прийняти заяву до розгляду, а за його результатами накласти на медіагрупи штраф у розмірі 10% доходу, а також зобов’язати відмовитись від «пакетного» продажу телеканалів.

Раніше повідомлялося, що Lanet відключить канали чотирьох найбільших медіагруп.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло