Lanet відключить канали чотирьох найбільших медіагруп

Lanet відключить канали чотирьох найбільших медіагруп

Компанія припинить ретрансляцію через підвищення цін

Lanet відключить канали чотирьох найбільших медіагруп
Фото: lanet.ua

Провайдер Lanet (ТОВ «Мережа Ланет») повідомив про припинення трансляції медіагруп StarLightMedia, «Медіа Група Україна», 1+1 media та Inter Media Group через неможливість дійти згоди в переговорах, повідомляється на сайті провайдера. 

«На жаль, спроби налагодити діалог та перевести переговорний процес у конструктивне річище не дали результатів. Попри те, що «Мережа Ланет» прагне зберегти сформовану на 2021 рік контентну пропозицію для абонентів і навіть готова для цього переглянути цінову політику щодо виплат за ретрансляцію, дійти згоди у переговорах з медіагрупами не вдалось», – наголошують у Lanet.

Так, планується вимкнення із мережі провайдера:

  • ICTV, Новий канал, СТБ, М1, М2, ОЦЕ (StarLightMedia) – 1 травня 2021 року;
  • «Україна», НЛО TV, «Індиго TV» («Медіа Група Україна») – 5 травня 2021 року;
  • 1+1, 2+2, ТЕТ, «ПлюсПлюс», «Бігуді», «Уніан» (1+1 media) – 19 травня 2021 року;
  • «Квартал TV», Bolt, StarFamily, StarCinema, FilmUA Drama, «КусКус», 36,6 (1+1 media) – 19 травня 2021 року;
  • «Інтер», К1, К2, НТН, «Мега», «Enter-фільм», «Піксель», Zoom (Inter Media Group) – 21 травня 2021 року.

У Lanet вважають, що найбільші медіагрупи вступили у змову і «рухають телеком-ринок до монополізації, знищуючи дрібних ТВ-гравців та усуваючи незручних».

«Ланет» зазначає, що за чотири роки сума, яку провайдери виплачують медіагрупам за одного абонента, зросла майже вшестеро: з 4,95 грн у 2017 році до 28,1 грн у 2021 році.

 Lanet відключить канали чотирьох медіагруп
Зростання цін на ретрансляцію
Фото: lanet.ua

«Щорічне систематичне підвищення цін на ретрансляцію змушує все більшу кількість ТВ-операторів закривати напрям телебачення. Провайдери подають заяви у Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення на скасування своїх ліцензій на програмну послугу. Так, згідно зі звітом Нацради за 2020 рік, вони отримали 43 заяви на анулювання ліцензій, у 2019 році кількість скасованих ліцензій становила 29», – зазначають у Lanet.

Раніше Інтернет Асоціація України (ІнАУ) заявили про картельну змову медіагруп «1+1 медіа», «Інтер медіа груп», «Медіа Група Україна» та StarLightMedia проти інтернет і ТБ-провайдера «Мережа Ланет».

13 липня 2020 року інтернет-провайдер та оператор кабельного телебачення «Мережа Ланет» повідомив, що компанія «1+1 Media» вдається до «неконкурентних підступних методів боротьби» з незалежними телеканалами. За їхніми словами, представник медіагрупи наполягав на вимкненні з пакетів телебачення Мережі Ланет низки телеканалів, сигнал яких доступний на супутнику в незакодованому вигляді.

27 липня стало відомо, що з 1 серпня 2020 року «1+1 медіа» припиняє співпрацю із провайдером Lanet (ТОВ «Мережа Ланет») у зв’язку із достроковим припиненням дії договору. Представники медіагрупи запевняли, що їм не вдалося досягти компромісу в принципових питаннях. З 5 серпня всі відключені телеканали групи «1+1 media» повернулися до ретрансляції в мережі кабельного телебачення провайдера «Ланет»

17 березня 2021 року медіахолдинг «Медіа Група Україна» Рината Ахметова сповістила «Мережа Ланет» про можливе припинення співпраці. Канали МГУ можуть зникнути з «Ланет» 4 травня.

Раніше подібний лист про розірвання договору відправили провайдеру і StarLightMedia (у цю медіагрупу входять телеканали ICTV, ICTV Ukraine, СТБ, Новий канал, Оце, М1 і М2). У SLM запевняють, що готові розірвати договір з провайдером з 1 травня, але ще є час, «за який обидва бізнеси можуть або знайти точки дотику, або ні».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло