ВООЗ вважає, що вводити «паспорти вакцинації» поки що не на часі

ВООЗ вважає, що вводити «паспорти вакцинації» поки що не на часі

Вакцинована людина все одно може розповсюджувати вірус, підозрюють експерти

ВООЗ вважає, що вводити «паспорти вакцинації» поки що не на часі
фото Pixaby

Учені поки не можуть впевнено сказати, що вакцина від COVID-19 захищає від інфікування і подальшої передачі вірусу. З цієї причини, вважають у ВООЗ, введення «вакцинних паспортів» може виявитися «неефективною стратегією» в боротьбі з пандемією. Про це передає Центр новин ООН.

Крім того, експерти попереджають, що такі паспорти можуть сприяти дискримінації.

«На даному етапі ми не хотіли б, щоб країни вимагали наявності «паспорта вакцинації» при в'їзді та виїзді, – зазначила представниця ВООЗ Маргарет Харріс. – Ми поки що не впевнені, що вакцини запобігають поширенню інфекції».

Крім того, за її словами, далеко не всі мають можливість зробити щеплення.

«Виходить, що люди, які з якоїсь причини не можуть зробити щеплення, будуть зазнавати дискримінації», – додала вона.

Постраждають цілі групи населення: наприклад, зараз із кампаній з вакцинації виключені вагітні та діти, наголосила вона.

У деяких країнах через нестачу  препаратів не можуть прищепити навіть найбільш вразливих перед хворобою жителів. За даними на 5 квітня, в світі зроблено 604 032 357 ін'єкцій вакцин від COVID-19. Показники інфікування і смертності від коронавіруса залишаються найвищими в американських країнах та у Європі.

Як повідомлялося, в Китаї зробили рекордну кількість щеплень від COVID-19, тим часом в Індії рекордна кількість заражених за добу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло