Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Китай починає будівництво п'ятого ракетного стартового майданчика

Китай починає будівництво п'ятого ракетного стартового майданчика

Новий космодром буде здатний здійснювати до 100 запусків ракет на рік

Китай починає будівництво п'ятого ракетного стартового майданчика
Китайський космодром Веньчан
фото www.flickr.com/photos/stellarlink/27811244509

Китаю приступив до реалізації амбітного плану будівництва п'ятого ракетної стартового майданчика в рамках довгострокових завдань щодо нарощування космічної інфраструктури для задоволення потреб очікуваного буму комерційних місій. Як повідомляє Reuters, він, а також командний центр та складально-випробувальний комплекс будуть збудовані в місті Нінбо у повіті Сяншань східної китайської провінції Чжецзян.

Уряд провінції інвестує в проєкт 20 млрд юанів ($3 млрд) у 2021-2025 роках. Центр зможе виконувати 100 місій на рік.

Місцеві ЗМІ зазначають, що Сяншань має сприятливу широту для запусків ракет, у порівнянні з мисом Канаверал, де знаходиться Космічний центр Кеннеді у Флориді.

У найближчі п'ять-десять років Китай запланував створити величезні угруповання комерційних супутників, які зможуть пропонувати різні послуги – від високошвидкісного Інтернету для літаків до відстеження поставок вугілля.

Щоб задовольнити попит на запуски, Китаю доведеться будувати ракети більшого розміру, які зможуть нести більше супутників, або будувати більше стартових майданчиків, або і те, і інше. Наразі у Китаю є чотири пускові майданчики – три на суші і одна на південному острові Хайнань.

За минулий рік Китай запустив 39 місій, в тому числі безпілотний зонд на Марс. За повідомленнями державних ЗМІ, в цьому році очікується понад 40 запусків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті