Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
США можуть призначити спецпосланця для переговорів щодо закриття «Північного потоку 2»

США можуть призначити спецпосланця для переговорів щодо закриття «Північного потоку 2»

Пропозицію зайняти цю посаду отримав експерт з енергетичних питань Амос Хохштейн

США можуть призначити спецпосланця для переговорів щодо закриття «Північного потоку 2»
фото Nord Stream 2

Білий дім обговорює призначення спецпосланця для ведення переговорів про припинення будівництва газопроводу «Північний потік 2» з Росії до Німеччини, повідомила газета Politico, на яку посилається Голос Америки.

За даними джерел серед американських чиновників, Амос Хохштейн, який працював спецпосланцем і координатором з міжнародних енергетичних питань при президенті Бараку Обамі, отримав неформальну пропозицію зайняти цю посаду від радника з національної безпеки Джейка Саллівана наприкінці березня.

Раніше Білий дім давав доручення експертам з європейських справ у Раді національної безпеки і Держдепартаменті зайнятися дипломатичною роботою в зв'язку з будівництвом газопроводу, зазначила газета.

Однак тепер чиновники повідомили Politico, що терниста геополітика навколо «Північного потоку 2» вимагає пильнішої уваги, особливо в ситуації, коли будівництво газопроводу, готового на 96%, наближається до завершення.

Видання нагадує, що в березні міністерство юстиції США схвалило щонайменше два пакети санкцій проти «Північного потоку 2».

Під них потрапили компанія Nord Stream 2 AG, відповідальна за будівництво та подальшу експлуатацію газопроводу, і її керівник Маттіас Варніг.

Але ці пакети поки що не діють, і ще буде видно, чи включить адміністрація Nord Stream 2 AG і Маттіаса Варніга в список суб'єктів, які підлягають санкціям. Цей список адміністрація  повинна направити в Конгрес в травні, зазначила Politico.

Як повідомлялося, соратник Меркель закликав призупинити будівництво «Північного потоку 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті