Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
У Франції робо-собаку Boston Dynamics використали для військових навчань

У Франції робо-собаку Boston Dynamics використали для військових навчань

Це значно підвищило якість виконання завдань

У Франції робо-собаку Boston Dynamics використали для військових навчань
фото Saint-Cyr Coëtquidan / @SaintCyrCoet

У Франції робота Spot компанії Boston Dynamics використовували під час дводенних військових навчань – пристрій відправляли на розвідку під час бою в приміщенні і на міських вулицях. Фотографію з робопсом опублікувала в своєму твіттері військова школа Сен-Сір, пише The Verge з посиланням на французьку газету Ouest-France.

Військова школа Сен-Сір закупила Spot разом з іншими роботами для того, щоб курсанти могли потренувати роботу техніки на полі бою. Робособаку перевірили в кількох сценаріях, включаючи захоплення перехрестя, напад вночі і ведення бою на вулиці.

Кожен сценарій виконували спочатку тільки люди, а потім люди разом із роботами. Відповідно до джерел газети, роботи уповільнили операцію, але забезпечили безпеку солдат.

«Коли ми вели вуличний бій без роботів, я «помер». Але я не «помер», коли ми відправили пса на розвідку», – зазначив учасник операції.

Військові використовували Spot, щоб спостерігати за обстановкою з камер на корпусі. При цьому солдати поскаржилися на заряд батареї Spot: він розрядився під час вправи, тому 31-кілограмового робота довелося нести на собі.

Представник Boston Dynamics розповів The Verge, що компанія не знала про те, що її пристрої застосовуються для військових цілей – французька армія купила моделі у регіонального дистриб'ютора Shark Robotics. У компанії підкреслили, що кожен покупець роботів Spot та інших моделей підписує користувацьку угоду, за якою заборонено використовувати роботів для заподіяння шкоди людям.

Разом з робособакою військові протестували радіокеровану турель OPTIO-X20 на гусеничному ходу, «в'ючного» робота підтримки ULTRO, колісного дрона Barakuda зі щитом.

Раніше робособаку Spot тестувала американська поліція. У всіх випадках роботів використовували тільки для розвідки, орієнтації на місцевості або розмінування бомб.

Нагадаємо, Boston Dynamics показала нового робота, який вміє працювати на складах.

За матеріалами TJournal

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті