«Нафтогаз» банкротить «Дніпропетровськгаз» Фірташа

«Нафтогаз» банкротить «Дніпропетровськгаз» Фірташа

Компанія винна «Нафтогазу» 2 млрд грн

«Нафтогаз» банкротить «Дніпропетровськгаз» Фірташа
Фото: unian.ua

Господарський суд Дніпропетровської області прийняв до розгляду заяву «Нафтогазу» про визнання банкрутом  АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз». Причина позову – борг «Дніпропетровськгазу» перед «Нафтогазом» у розмірі 2,04 млрд грн. Про це повідомляє finbalance.

«Дніпропетровськгаз» входить до Регіональної газової компанії (РГК), пов’язаної з Дмитром Фірташем. Раніше «Дніпропетровськгаз» у держреєстрі був вказаний як засновник ТОВ «Дніпропетровськгаз збут». Однак зараз його засновниками зазначені п’ять кіпрських компаній.

У виданні додають, що в березні Північний апеляційний госпсуд відкрив апеляційне провадження щодо оскарження «Нафтогазом» рішення госпсуду Києва. Тоді суд частково задовольнив позов «Дніпропетровськгаз збуту» про стягнення з «Нафтогазу» 1 млрд грн.

Свої позовні вимоги компанія аргументувала відмовою «Нафтогазу» визнавати переплати монополісту з боку «Дніпропетровськгаз збуту». За даними «Нафтогазу», загальний борг його контрагентів за поставлений газ складає близько 90 млрд грн. Тут також враховано 23,6 млрд грн боргу регіональних газопостачальних компаній.

Нагадаємо: антимонопольний комітет оштрафував АТ «Львівгаз» Фірташа на 75,63 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку послуг з розподілу природного газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті