Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Дефіцит чипів докотився до найбільшого виробника побутової техніки Midea

Дефіцит чипів докотився до найбільшого виробника побутової техніки Midea

Це може ланцюговою реакцією вплинути на всю галузь

Дефіцит чипів докотився до найбільшого виробника побутової техніки Midea
фото DR

Дефіцит чіпів, жертвами якого стали вже багато галузей, докотився до китайської компанії Midea, найбільшого в світі виробника побутових електроприладів, включаючи холодильники, пральні машини і кондиціонери повітря, пише DailyComm з посиланням на The South China Morning Post.

«Постачання мікросхемами індустрії побутової техніки під ударом», – заявили в прес-службі Midea виданню.

Китайський виробник, ринкова капіталізація якого оцінюється в $92 млрд, попередив про зростання цін на чіпи для побутової техніки. Причина – дефіцит компонентів, пов'язаний з перерваними поставками у зв’язку з пандемією.

Подорожчання і збої виробництва в китайській індустрії побутової техніки можуть мати серйозні глобальні наслідки. За даними китайської галузевої асоціації China Household Electrical Appliances Association, в КНР випускаються приблизно дві третини всіх кондиціонерів, телевізорів і мікрохвильових печей і близько половини холодильників і пральних машин в світі.

Наслідки дефіциту мікросхем для індустрії побутової техніки КНР поки важко оцінити, але, ймовірно, виробники будуть коригувати свої плани, щоб адаптуватися до зростання витрат і зниження доступності компонентів, які роблять техніку більш інтелектуальною за рахунок забезпечення доступу до інтернету.

Швидше за все, це призведе до подорожчання. Раніше китайський виробник смартфонів Xiaomi підвищив ціни на деякі моделі своїх телевізорів, пославшись на збільшену вартість компонентів. Південнокорейський гігант Samsung Electronics і японська корпорація Sony також недавно підняли ціни на ряд своїх продуктів.

Наприкінці березня про проблеми у виробників побутової техніки через дефіцит мікросхем повідомило Reuters. У публікації наводилися слова гендиректора Whirlpool China Джейсона Ая, який повідомив, що в березні компанія отримала на 10% менше від замовленого обсягу чіпів.

Нагадаємо, Hyundai Motor призупиняє виробництво в Південній Кореї через нестачу чипів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті