Saudi Aramco продала частку в трубопровідних активах на $12,4 млрд

Saudi Aramco продала частку в трубопровідних активах на $12,4 млрд

Група інвесторів на чолі з EIG погодилась купити 49% акцій Aramco Oil Pipelines

Saudi Aramco продала частку в трубопровідних активах на $12,4 млрд
фото www.aramco.com

Інвестори на чолі з EIG Global Energy Partners LLC погодилися придбати частку в нафтопровідному бізнесі Saudi Aramco приблизно на $12,4 млрд.

Як повідомляє Bloomberg, група підписала договір оренди і зворотної оренди з Aramco, придбавши частку в Aramco Oil Pipelines Co, нещодавно створеної компанії з правами на 25-річні тарифні платежі за нафту, що транспортується через мережу нафтопроводів Aramco. Saudi Aramco володітиме 51% в новій компанії.

«Ця знакова угода визначає подальший розвиток нашої програми оптимізації портфеля, – сказав генеральний директор Aramco Амін Насер. – Сильна структура капіталу Aramco буде ще більше посилена цією угодою, що, своєю чергою, допоможе максимізувати прибуток для наших акціонерів».

Згідно з угодою, компанія, контрольована державою, здає в оренду права на використання своїх трубопроводів Aramco Oil Pipelines. Нове підприємство поверне Aramco виключне право на експлуатацію та технічне обслуговування мережі протягом 25 років, а натомість буде стягувати плату з материнської компанії. Aramco збереже право власності на трубопроводи.

Угода є частиною прагнення Саудівської Аравії відкритися для іноземних інвестицій і використовувати гроші для диверсифікації своєї економіки. Продаж активів також певною мірою допомагає енергетичному гіганту підтримувати виплати акціонерам, а також вкладення в нафтові родовища і проєкти з переробки нафти. Минулого року компанія виплатила дивіденди в розмірі $75 млрд, що є найвищим показником серед всіх лістингових компаній.

Aramco стала третьою за величиною компанією у світі за ринковою вартістю, поступаючись тільки Apple і Microsoft, після первинного публічного розміщення акцій у 2019 році, в ході якого нафтовий гігант залучив $25,6 млрд менше ніж за 2% своїх акцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті