Іран назвав терактом інцидент на ядерному об'єкті в Натанзі

Іран назвав терактом інцидент на ядерному об'єкті в Натанзі

За даними ЗМІ, відключення електроенергії на об’єкті щонайменше на дев’ять місяців паралізувало збагачення там урану

Іран назвав терактом інцидент на ядерному об'єкті в Натанзі

Влада Ірану назвала відключення електроенергії на своєму підземному атомному об'єкті в Натанзі актом «ядерного тероризму», що посилила регіональну напруженість.

Як повідомляє CNBC, Алі Акбар Салехі, глава Організації з атомної енергії Ірану, не став прямо звинувачувати кого-небудь в інциденті. Він наголосив, що однією з цілей цієї атаки став саботаж переговорів у Відні, направлених на відродження ядерної угоди 2015 року.

Ізраїльські ЗМІ заявили, що причиною інциденту в Натанзі, де розташовуються чутливі центрифуги, стала кібератака. Деякі з них вважають, що за цим могла стояти ізраїльська розвідка «Моссад». Телеканал зазначає, що якщо відключення електроенергії було викликано Ізраїлем, це ще більше загострить напруженість між двома країнами, які вже залучені в тіньовий конфлікт на Близькому Сході.

«Щоб перешкодити цілям цього терористичного руху, Ісламська Республіка Іран продовжить серйозно поліпшувати ядерні технології, з одного боку, і скасовувати жорсткі санкції, з іншого», – сказав Салехі.

МАГАТЕ, орган Організації Об'єднаних Націй, який стежить за ядерною програмою Тегерана, раніше заявило, що йому відомо про повідомлення ЗМІ про інцидент в Натанзі. Коментарів на даному етапі агентство не надало.

Видання WSJ із посиланням на джерела в американській розвідці повідомило, що інцидент в Натанзі щонайменше на дев’ять місяців паралізував збагачення там урану. За інформацією джерел видання, систему електропостачання знищив потужний вибух, а без неї центрифуги зі збагачення урану працювати не будуть.

Нагадаємо: у липні Натанз постраждав від загадкового вибуху на заводі по збірці сучасних центрифуг, який пізніше влада охарактеризувала як саботаж. Зараз Іран відновлює цей об'єкт глибоко всередині прилеглої гори.

У 2010 році ядерні об’єкти в Натанзі вже ставали жертвами ізраїльських кібератак. Тоді Ізраїль спільно з США запустили вірусну програму StuxNet, яка стала причиною руйнування понад 1000 центрифуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті