Облгази заборгували понад 10 млрд грн – оператор ГТС

Облгази заборгували понад 10 млрд грн – оператор ГТС

Борг з'явився внаслідок несанкціоновано відібраного 1,1 млрд куб. м газу

Облгази заборгували понад 10 млрд грн – оператор ГТС
Фото: pixabay.com

У I кварталі 2021 року оператори газорозподільних мереж (ГРМ) несанкціоновано відібрали з системи магістральних газогонів майже 1,1 млрд куб. м газу для власних виробничо-технологічних витрат. Це в три рази більше, ніж за весь 2020 рік. Про це повідомляє пресслужба «Оператора газотранспортної системи України» (ОГТСУ).

«Немає жодного логічного пояснення, яке б могло з технічної точки зори пояснити, чому втрати в розподільних мережах облгазів зросли майже у 20 разів за останні місяці опалювального сезону», – йдеться у повідомленні.

У січні облгази відібрали з ГТС 38 млн куб. м газу, у лютому – 380 млн куб. м, у березні – 675 млн куб. м.

Сума нарахувань до сплати та боргів за відібраний газ сягають більше ніж 10 млрд грн. З цих коштів 3,5 млрд грн – це протермінована заборгованість, а 6,5 млрд грн – нарахування до сплати

«Для порівняння: чистий прибуток «Оператора ГТС України» у 2020 році склав 20,4 млрд грн. Тобто половину прибутку, який отримав ОГТСУ від міжнародних операцій та транзиту, наразі «вимивають» у вигляді несанкціонованих відборів облгази, що негативно позначається на ліквідності компанії», – прокоментував генеральний директор ОГТCУ Сергій Макогон.

Раніше повідомлялося, що у порівнянні з січнем відбір газу в лютому 2021 року зріс у чотири рази, при цьому відбулося критичне зростання боргів облгазі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті