«Астарта» у 2020 році збільшила чистий прибуток у п’ять разів
Компанія також зменшила кредитний портфель

У 2020 році чистий прибуток агрохолдингу Астарта, найбільшого виробника цукру в Україні, зріс в 5,1 раза – до 8,6 млн євро з 1,69 млн у 2019-му. Про це повідомляється у річному звіті, опублікованому на сайті холдингу.
Виручка компанії скоротилася на 7,2% – до 415,63 млн євро, а валовий прибуток збільшився на 33% – до 121,53 млн. EBITDA зросла на 45,6% – до 113,42 млн євро.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Ми завершили оптимізацію активів з виробництва цукру за рахунок концентрації виробництва на основних цукрових заводах і продажу непрофільних активів, щоб вивільнити внутрішні ресурси для більш ефективного управління виробничими і логістичними витратами на основних цукрових заводах», – зазначив засновник і голова Астарти Віктор Іванчик.
Він додав, що компанія також зменшила кредитний портфель за рахунок погашення більшої частини банківського боргу.
Дохід від рослинницького сегмента Астарти в 2020 році склав 175 млн євро проти 206 млн євро в 2019-му на тлі зниження обсягів продажів кукурудзи, яке було викликане низьким урожаєм. Частка експорту склала 80%. У 2020 році Астарта зібрала 811 тисяч тонн зернових та олійних культур. EBITDA цього сегмента зросла з 53 млн євро в 2019 році до 80 млн євро в 2020-му.
Свою частка на українському ринку цукру Астарта оцінює у 20%. Дохід від цього сегмента виріс на 9% (до 127 млн євро) за рахунок зростання ціни на 2% торік і збільшення обсягів продажів цукру на 9%. EBITDA сегмента в 2020 році склала 22 млн євро.
Квоти – не цукор. Інтерв'ю з мільйонером Віктором Іванчиком, найбільшим виробником цукру в Україні
Астарта – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який є найбільшим виробником цукру в Україні і веде діяльність в восьми областях країни.
5 квітня Антимонопольний комітет України розпочав справу проти групи компаній Астарта і ТОВ Радехівський цукор за ознаками змови на ринку цукру. Комітет встановив, що з вересня 2020 року вони підвищували оптово-відпускні ціни. Вартість росла схожими темпами і в один період: протягом вересня-листопада 2020 року – в середньому на 48%. В Астарті у відповідь заявили, що компанія не порушувала антимонопольне законодавство, а збільшення цін пов'язане з низьким врожаєм.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.