Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Нова Зеландія першою в світі зобов’яже фінкомпанії звітувати про вплив зміни клімату на їх бізнес

Нова Зеландія першою в світі зобов’яже фінкомпанії звітувати про вплив зміни клімату на їх бізнес

Закон вимагатиме від банків, страховиків та інвестиційних менеджерів пояснити, як вони будуть управляти ризиками і можливостями, пов'язаними з кліматом

Нова Зеландія першою в світі зобов’яже фінкомпанії звітувати про вплив зміни клімату на їх бізнес
фото www.flickr.com/photos/dianp/23412728553

Нова Зеландія стала першою країною у світі, яка ввела закон, що вимагає від банків, страховиків і інвестиційних менеджерів повідомляти про вплив зміни клімату на їх бізнес. Про це заявив міністр з питань зміни клімату Джеймс Шоу, передає CNBC.

Відтепер усі банки з сукупними активами понад 1 млрд новозеландських доларів ($700 млн), страховики з сукупними активами під управлінням понад 1 млрд новозеландських доларів, а також всі емітенти акцій та боргових зобов'язань, що котируються на фондовій біржі країни, повинні будуть розкрити інформацію.

«Ми просто не зможемо досягти нульових викидів вуглецю до 2050 року, якщо фінансовий сектор не дізнається, який вплив їх інвестиції мають на клімат, – йдеться в заяві Шоу. – Цей закон внесе кліматичні ризики і стійкість в основу прийняття фінансових і ділових рішень».

Законопроєкт вже внесений до парламенту країни. Як очікується, він буде представлений в першому читанні на цьому тижні.

Під дію закону в країні потрапить близько 200 найбільших компаній країни і кілька іноземних фірм. Перші звіти компанії повинні будуть представити у 2023 році.

Нагадаємо: минулого місяця найбільша британська і четверта у світі група страхових компаній Aviva Plc заявила, що до 2040 року повністю ліквідує викиди вуглецю в усіх сферах своєї діяльності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті