Суд виправдав суддю КСУ Сліденка у справі про конфлікт інтересів

Суд виправдав суддю КСУ Сліденка у справі про конфлікт інтересів

Голосіївський райсуд Києва заявив, що Сліденко «має імунітет»

Суд виправдав суддю КСУ Сліденка у справі про конфлікт інтересів
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Голосіївський райсуд Києва вирішив, що суддю Конституційного суду Ігоря Сліденка неможливо притягнути до адміністративної відповідальності за конфлікт інтересів, і виправдав його у справі. Про це повідомляється на сайті Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) з посиланням на рішення суду.

«На думку судді Алли Слободянюк, судді КСУ мають імунітет – їх не можна притягати до адміністративної відповідальності», – зазначає НАЗК, виходячи з рішення суду.

Відповідно до рішення, притягнення суддів до відповідальності за вчинення дій в умовах конфлікту інтересів неможливе, тому що на розгляд Великої палати КСУ було подано заяви про самовідвід від них самих, а також від представника президента України в КСУ.

Проте, як додають у НАЗК, закон про КСУ прямо забороняє його суддям брати участь у прийнятті рішень, в яких є конфлікт інтересів. Тобто заява про самовідвід не може бути підставою для участі у прийнятті рішення.
Раніше Голосіївський райсуд закрив справу щодо іншої судді КСУ – Ірини Завгородньої, що стосувалася недекларування автомобіля чоловіка.

Нагадаємо: 1 лютого НАЗК склало протоколи щодо трьох суддів Конституційного суду. Ішлося про Ігоря Сліденка, Володимира Мойсика та Ірину Завгородню. Їх підозрювали в конфлікті інтересів під час ухвалення рішення про скасування в жовтні кримінальної статті за недостовірне декларування.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло