Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Японська компанія має намір довести, що енергія хвиль удвічі ефективніша за енергію вітру і сонця

Японська компанія має намір довести, що енергія хвиль удвічі ефективніша за енергію вітру і сонця

Апарат буде встановлено на одній з найсильніших течій у Тихому океані

Японська компанія має намір довести, що енергія хвиль удвічі ефективніша за енергію вітру і сонця
фото Shintake

Новим способом отримання чистої електроенергії може стати енергія хвиль. Японська компанія IHI розмістить в одній з найсильніших течій Тихого океану прототип першого пристрою, здатного виробляти 100 кВт енергії. Якщо все вдасться, систему буде поширено на всю Японію. Ефективність таких систем може бути вдвічі вищою, ніж у вітряків і в 6 разів кращою, ніж у сонячних панелей.

Енергія хвиль привертає увагу інженерів з 1980-х. У 2000-х в Шотландії побудували перший дослідний пристрій. У 2008-му перша експериментальна станція, що складається з кількох хвилегенераторів, відкрилася в Португалії. Тепер за справу взялися фахівці з японської компанії IHI.

IHI представила 30-тонний прототип, здатний генерувати 100 кВт енергії своїми гвинтами. Випробування призначені на цю осінь і триватимуть близько року. Апарат буде встановлено на шляху течії Куросіо в Тихому океані, однієї з найсильніших у світі. Якщо все піде за планом, незабаром почнеться комерціалізація цієї технології, повідомляє HighTech Plus з посиланням на ZME Science.

При цьому підводний плавучий генератор можна розмістити в будь-якій річці чи морі, аби швидкість течії була достатньою. Звісно, річкові турбіни повинні бути менші за розміром. За оцінками компанії IHI, енергетичний потенціал Куросіо становить 200 ГВт.

«Використовуючи всього 1% морського узбережжя Японії, можна виробляти близько 10 ГВт енергії, що відповідає десяти атомним енергоблокам», – йдеться в прес-релізі компанії.

Гнучка конструкція турбін запозичена у квітів, але здатна витримувати вкрай високий тиск хвиль і можливі цунамі. Не намагаючись протистояти натиску води грубою силою, турбіни поводяться швидше як стебла рослин на вітрі, пояснив професор Цумору Синтаке, провідний дослідник IHI. До морського дна вони кріпляться якорями і швартовими кабелями.

Енергія, що виробляється таким генератором, не буде дешевою, принаймі, спочатку. Однак у міру нарощування виробництва і дозрівання технології ціни стануть знижуватися. За прогнозами IHI, до 2030 року вони стануть нижчими, ніж середній японець платить сьогодні за електрику.

При цьому ефективність експлуатації систем вироблення енергії океанічних течій становить 50-70%, що значно вище, ніж 30-40% для станцій морського вітру або 10-15% для сонячних генераторів. Іншими словами, IHI сподівається створити новий ринок вартістю сотні мільярдів йен.

Тим часом, як повідомлялося, у Канаді запущено першу електростанцію на енергії припливів і відпливів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті