Агресивні дії ВМС Росії в Чорному морі блокують важливі торгові шляхи – Таран

Агресивні дії ВМС Росії в Чорному морі блокують важливі торгові шляхи – Таран

Це тягне за собою економічні втрати для всіх країн у регіоні

Агресивні дії ВМС Росії в Чорному морі блокують важливі торгові шляхи – Таран
фото DR

Агресивні дії російських військово-морських сил загрожують українській інфраструктурі в регіонах Чорного і Азовського морів, а також вводять значні обмеження і блокують важливі торгові шляхи в міжнародних водах, завдаючи економічних втрат всім країнам у регіоні, заявив міністр оборони України Андрій Таран, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми також уважно стежимо за можливим збільшенням російського Чорноморського флоту танкодесантними кораблями, а також бойовими човнами. Якщо вони прийдуть зі Середземного і Каспійського морів (а вони вже прийшли з Каспійського моря, і вже зараз розміщені в Азовському морі), російські війська з цими додатковими кораблями потенційно здатні здійснювати значні десантні операції», – сказав Таран на засіданні підкомітету Європарламенту з питань безпеки і оборони в середу.

Він підкреслив, що Україна дуже стурбована розміщенням нових російських військ і об'єктів у Криму.

«Фактично, з 2008 року Кремль значно посилював свою політику і дії, націлені на те, щоб взяти під російський контроль весь регіон Чорного моря. Агресивні дії Росії змінили масштаб загроз та призвели до порушення балансу сил. Рік за роком Росія збільшує масштаб і кількість заходів з бойової підготовки навколо кордонів України», – розповів глава Міноборони.

Він підкреслив, що за оцінкою України, нарощування сил Росії для військових навчань потенційно може бути використано для здійснення «непередбачуваних, ескалаційних дій з окупованого Криму».

Таран зазначив, що станом на сьогодні Росія збільшила свій військовий контингент у Криму до 42 000 військових.

За його словами, Росія також значно посилила свій повітряний компонент, додатково розмістивши всі типи авіації в Криму.

«Інфраструктура Криму готується до потенційного збереження ядерної зброї. Принциповим питанням є те, що сама присутність ядерних боєприпасів на півострові може розпалити весь ряд складних політичних, юридичних і моральних проблем. Якщо Росія розмістить ядерну зброю там, це фундаментальним чином порушить Договір про нерозповсюдження ядерної зброї», – сказав міністр оборони України.

Раніше повідомлялося, що США пригрозили відправити флот в Чорне море.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті