Добудова «Північного потоку-2» стане програшем не лише для України – Зеленський
Росія користується відсутністю чіткої позиції з цього питання в європейських країн

Від завершення будівництва «Північного потоку-2» програє не лише Україна. Про це в інтерв'ю французькому виданню Le Figaro заявив президент України Володимир Зеленський.
«Це енергетична війна. Як і в будь-якій війні, не можна воювати, якщо немає єдності. Хтось точно програє. Якщо «Північний потік – 2» добудують – не лише Україна програє. Це прецедент, це значить, що так можна», – заявив Зеленський.
За його словами, санкційна політика США проти «Північного потоку – 2» допоможе Україні. Однак у європейських країн немає єдиної позиції, чим і користується Росія. Президент наголосив, що «Північний потік» – це енергетичний удар і складова частина гібридної війни.
«Тому яка різниця, які війська воюють проти тебе? Треба пам’ятати – це («Північний потік-2» – Mind) не питання бізнесу. Бізнесу Європи й Росії. Ні, це питання війни» – сказав Зеленський.
В адміністрації президента США Джо Байдена згодні, що потрібно завадити завершенню будівництва газопроводу. Водночас Білий дім хотів би покращити відносини США з Німеччиною, які сильно постраждали за часів Трампа. З цієї причини, як відзначають американські ЗМІ, Байден, не бажаючи дратувати Берлін, поки що утримується від більш рішучих дій проти проєкту газопроводу.
У травні Білий дім має представити конгресу черговий звіт про заходи, вжиті проти «Північного потоку 2». Передбачається, що саме тоді може стати відомо про введення нових санкцій.
Тим часом глава МЗС ФРН не бачить підстав для припинення будівництва «Північного потоку – 2». Хейко Маас переконаний, що це не змінить поведінку Кремля.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].