Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
НБУ зобов’язав небанківські фінустанови розкривати інформацію про структуру власності

НБУ зобов’язав небанківські фінустанови розкривати інформацію про структуру власності

Інформація буде публікуватися на сайтах компаній

НБУ зобов’язав небанківські фінустанови розкривати інформацію про структуру власності
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) затвердив вимоги до структур власності надавачів фінансових послуг та передбачив критерії їхньої прозорості. Про це йдеться у пресрелізі НБУ.

Зазначається, що всі небанківські фінансові установи, окрім кредитних спілок, а також лізингодавці, оператори поштового зв’язку, які мають право надавати окремі фінансові послуги, повинні будуть подати до Нацбанку інформацію про свою структуру власності. Водночас вони мають опублікувати її на власних сайтах. 

Вимоги до розкриття структур власності небанківських фінустанов запрацюють з 17 квітня 2021 року. Упродовж двох місяців (до 17 червня 2021 року) небанківські фінансові установи повинні розкрити свої структури власності.

Основні вимоги до прозорості структур власності:

  • Небанківські фінустанови мають подавати інформацію про всіх власників істотної участі та ключових учасників. Також вони повинні розкривати характер взаємозв’язків між ними. Документи про структуру власності мають містити повну та перевірену інформацію на дату подання.
  • Всі власники істотної участі мають погодити таке володіння з регулятором. Йдеться, як про набуття істотної участі, так і її збільшення.
  • У структурі власності не має бути осіб, яким заборонено володіти корпоративними правами та/або здійснювати значний або вирішальний вплив на діяльність установи. 

Раніше повідомлялося, НБУ оновив правила розрахунку небанківськими установами ключових показників вартості споживчого кредиту: реальної річної процентної ставки та загальної вартості споживчого кредиту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті