НБУ змінив вимоги до фінустанов щодо споживчого кредиту

НБУ змінив вимоги до фінустанов щодо споживчого кредиту

Компанії будуть показувати його реальну вартість

НБУ змінив вимоги до фінустанов щодо споживчого кредиту
Фото: pixabay.com

Національний банк України (НБУ) оновив правила розрахунку небанківськими установами ключових показників вартості споживчого кредиту: реальної річної процентної ставки та загальної вартості споживчого кредиту. Зазначені вимоги затверджені постановою правління НБУ №16 від 11 лютого 2021 року.

Ці показники повинні включати усі витрати споживача, пов’язані з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту. Аналогічні правила вже працюють для банків.

У такий спосіб споживач ще до підписання договору отримає повну, точну та достовірну інформацію про реальну річну процентну ставку та загальну вартість кредиту в будь-якого кредитора – і банку і небанківської фінустанови.

«Це дозволить споживачу з легкістю порівнювати пропозиції банків і небанківських фінустанов та ухвалювати обґрунтовані рішення про користування споживчим кредитом», – зазначає НБУ.

Небанківські фінустанови та банки будуть керуватися єдиними підходами до розрахунку цих показників, а також відображення їх в рекламі, на офіційних вебсайтах кредиторів, у місцях надання послуг споживачам та в паспорті споживчого кредиту.

Споживач фінпослуг також отримає детальну інформацію про вартість споживчого кредиту в розрізі дат і сум платежів у стандартизованій формі графіку платежів – обов’язковому додатку до паспорту споживчого кредиту та договору.

Небанківські фінустанови мають до 13 травня 2021 року привести свою діяльність у відповідність до вимог цієї постанови.

Як повідомлялося раніше, Нацбанк відкликав у дев’яти компаній ліцензії на право надання фінпослуг.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло