В МЗС Китаю запропонували японцям випити води з «Фукусіми», яку вони мають скинути в океан

В МЗС Китаю запропонували японцям випити води з «Фукусіми», яку вони мають скинути в океан

Уряд Японії дозволив скидання в океан понад 1,25 млн тонн радіоактивної води

В МЗС Китаю запропонували японцям випити води з «Фукусіми», яку вони мають скинути в океан
фото DR

МЗС Китаю порадив японським урядовим чиновникам, які стверджують про безпечність води з АЕС «Фукусіма-1», перевірити це на власному досвіді.

«Японські політики заявили, що вода після обробки очищена і безпечна. Чому б їм для початку не випити її, приготувати на ній їжу або випрати в ній одяг?» – написав у Twitter офіційний представник китайського МЗС Чжао Ліцзяні.

Він вимагає від японської влади погодитися з рекомендаціями МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії) і створити технічну робочу групу з Китаєм і Південною Кореєю для проведення оцінки потенційного забруднення, пише Forbes.

13 квітня уряд Японії прийняв рішення дозволити скидання в океан понад 1,25 млн тонн води, яка застосовувалася для охолодження ядерних реакторів на аварійній АЕС «Фукусіма-1». Скидання води почнеться в 2023 році. Влада Японії запевнила, що рідина очищена від стронцію, дейтерію та інших радіонуклідів за винятком тритію.

Міністр фінансів Японії Таро Асо тоді заявив, що воду, яка пройшла очищення на АЕС «Фукусіма-1», можна буде пити, оскільки рівень всіх радіонуклідів за винятком тритію в ній буде в сім разів нижче за норми ВООЗ і в 40 разів нижче за японські норми.

Після призову МЗС Китаю попити цю воду Асо знову заявив: «Її можна пити. Звичайна справа».

Китай, Росія і Південна Корея висловили стурбованість у зв'язку з майбутнім скиданням води з Фукусіми в океан, оскільки офіційна інформація з Японії з даного питання є недостатньою і не містить оцінок ризиків для екології Тихоокеанського регіону. «Токіо, на жаль, не вважав за потрібне провести консультації з сусідніми державами, в тому числі з Російською Федерацією», – заявили в російському МЗС.

У МАГАТЕ заявили, що контрольовані скиди води в море зазвичай використовуються діючими АЕС відповідно до умов оцінки безпеки і впливу на навколишнє середовище. «Рішення уряду Японії відповідає світовій практиці», – зазначив гендиректор організації Рафаель Гросс.

Держдепартамент США також вказав, що план Токіо відповідає світовим стандартам скидання. Але Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США зберігає обмеження на імпорт харчових продуктів з Фукусіми через потенційне радіоактивне забруднення, зазначає Bloomberg.

Нагадаємо, Південна Корея хоче завадити Японії скинути в океан радіоактивну воду з «Фукусіми».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло