Кінець епохи: Кастро покинув посаду очільника Компартії Куби

Кінець епохи: Кастро покинув посаду очільника Компартії Куби

Шість десятиліть Куба асоціювалася з іменами братів Кастро - спочатку Фіделя, а потім Рауля

Кінець епохи: Кастро покинув посаду очільника Компартії Куби
фото www.flickr.com/photos/18441720@N05/13948921330

89-річний Рауль Кастро, молодший брат революціонера Фіделя Кастро, на пару з яким вони керували Кубою понад 60 років, на відкритті VIII з'їзду Комуністичної партії Куби в п'ятницю оголосив, що складає з себе повноваження першого секретаря партії.

«Він із задоволенням передає керівництво країною групі підготовлених лідерів, загартованих десятирічним досвідом, прихильних етики революції, пов'язаних з історією та культурою нації, повних пристрасті і антиімперіалістичного духу», – йдеться в повідомленні партійної газети Granma.

Як повідомляє ВВС, ні для кого на Кубі це не стало несподіваною новиною – про прийдешні зміни було оголошено ще кілька років тому. Але вперше з 1959 року біля керма буде стояти не Кастро.

У 2011 році Рауль Кастро був обраний першим секретарем ЦК Комуністичної партії Куби, у 2016 році був переобраний на другий термін. 25 листопада 2016 року Фідель Кастро помер.

У 2018 році Рауль Кастро залишив посади голови ради міністрів і держради. На цих постах його змінив президент Мігель Діас-Канель.

89-річний ветеран кубинської політики йде на спочинок у нелегкий для країни час. Куба опинилася перед обличчям серйозної економічної кризи. Система центрального планування не справляється з забезпеченням населення.

Відносини з США, які почали було налагоджуватися при президенті Бараку Обамі, зіпсувалися з приходом до влади Дональда Трампа, а для адміністрації Джо Байдена Куба не входить в число пріоритетів зовнішньої політики. Американське економічне ембарго продовжує діяти.

Ситуація змусила владу в Гавані прискорити економічні реформи, доларизація економіки привели до інфляції.Це підриває позиції партійних ідеологів, які завжди робили ставку на те, що свобода краще багатства.

Після того, як Рауль Кастро перехопив кермо влади у брата Фіделя, він змушений був провести реформи. Завдяки інтернету країна частково відкрилася для зовнішнього світу.

Видання зазначає, що протеже Рауля Кастро вважається Мігель Діас-Канель. Як зазначають експерти, він порівняно молодий (60 років). І дуже обережний – постійно наголошує на необхідності спадкоємності в політиці під час перехідного періоду.

Втім, як очікується, Рауль Кастро, навіть пішовши на спокій, ще зіграє свою роль в політиці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті