Єврокомісія хоче обмежити використання штучного інтелекту, однак це може дати переваги Китаю
Регулятор пов'язує це з «високими ризиками» для суспільства

Єврокомісія запропонувала обмежити використання штучного інтелекту (АІ), в сферах, де він може загрожувати суспільству. Серед «високоризикових» способів використання АІ Єврокомісія називає, наприклад:
- Автоматичну оцінку результатів іспиту;
- Застосування АІ в роботизованій хірургії;
- Кредитний скоринг;
- Оцінку достовірності доказів у суді;
- Програмне забезпечення для найму співробітників;
- Використання алгоритмів при перевірці документів.
Згідно з пропозицією регулятора, щоб потрапити на ринок, технології повинні відповідати вимогам безпеки, точності, надійності, відкритості користувачам і регуляторам, якості даних та інших.
Єврокомісія також запропонувала заборонити використовувати розпізнавання облич в громадських місцях, крім особливих випадків – пошуку зниклих дітей або злочинців і запобігання терактам. Комісія вважає неприйнятним використання АІ в «додатках, які маніпулюють поведінкою людини, щоб обійти її волю» і системи «соціального рейтингу».
АІ з «мінімальним ризиком» для суспільства – наприклад, АІ-рішення в іграх або спам-фільтри – Єврокомісія пропонує ніяк не регулювати. На думку комісії, таких технологій – більшість.
Експерти вважають, що нові правила не торкнуться, наприклад, китайських компаній, що дасть їм перевагу, пише The Wall Street Journal.
«Це зробить розробку АІ в Європі непомірно дорогою або навіть технологічно неможливою. США і Китай будуть веселитися, спостерігаючи, як ЄС ставить на коліна свої власні стартапи», – заявив старший аналітик європейського Центру інновацій в області даних Бенджамін Мюллер.
Видання зазначає, що пропозиція Єврокомісії має пройти ще «довгий шлях», так як її повинні схвалити Європейська рада і Європарламент, а це «може зайняти роки».
Як повідомлялося, Siemens і Google оголосили про співпрацю в сфері штучного інтелекту і автоматизації виробництва.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].