Єврокомісія хоче обмежити використання штучного інтелекту, однак це може дати переваги Китаю

Єврокомісія хоче обмежити використання штучного інтелекту, однак це може дати переваги Китаю

Регулятор пов'язує це з «високими ризиками» для суспільства

Єврокомісія хоче обмежити використання штучного інтелекту, однак це може дати переваги Китаю
фото Pixaby

Єврокомісія запропонувала обмежити використання штучного інтелекту (АІ), в сферах, де він може загрожувати суспільству. Серед «високоризикових» способів використання АІ Єврокомісія називає, наприклад:

  • Автоматичну оцінку результатів іспиту;
  • Застосування АІ в роботизованій хірургії;
  • Кредитний скоринг;
  • Оцінку достовірності доказів у суді;
  • Програмне забезпечення для найму співробітників;
  • Використання алгоритмів при перевірці документів.

Згідно з пропозицією регулятора, щоб потрапити на ринок, технології повинні відповідати вимогам безпеки, точності, надійності, відкритості користувачам і регуляторам, якості даних та інших.

Єврокомісія також запропонувала заборонити використовувати розпізнавання облич в громадських місцях, крім особливих випадків – пошуку зниклих дітей або злочинців і запобігання терактам. Комісія вважає неприйнятним використання АІ в «додатках, які маніпулюють поведінкою людини, щоб обійти її волю» і системи «соціального рейтингу».

АІ з «мінімальним ризиком» для суспільства – наприклад, АІ-рішення в іграх або спам-фільтри – Єврокомісія пропонує ніяк не регулювати. На думку комісії, таких технологій – більшість.

Експерти вважають, що нові правила не торкнуться, наприклад, китайських компаній, що дасть їм перевагу, пише The Wall Street Journal.

«Це зробить розробку АІ в Європі непомірно дорогою або навіть технологічно неможливою. США і Китай будуть веселитися, спостерігаючи, як ЄС ставить на коліна свої власні стартапи», – заявив старший аналітик європейського Центру інновацій в області даних Бенджамін Мюллер.

Видання зазначає, що пропозиція Єврокомісії має пройти ще «довгий шлях», так як її повинні схвалити Європейська рада і Європарламент, а це «може зайняти роки».

Як повідомлялося, Siemens і Google оголосили про співпрацю в сфері штучного інтелекту і автоматизації виробництва.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло