Найбільший тайванський DRAM-виробник побудує завод з виробництва чипів за $10 млрд
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Найбільший тайванський DRAM-виробник побудує завод з виробництва чипів за $10 млрд

Новий завод - найбільший проект Nanya більш ніж за десять років

Найбільший тайванський DRAM-виробник побудує завод з виробництва чипів за $10 млрд
фото DR

Nanya Technology, найбільший тайванський виробник мікросхем пам'яті типу DRAM, в найближчі роки побудує напівпровідниковий завод вартістю понад $10 млрд, пише DailyComm з посиланням на Nikkei.

У керівництві компанії розраховують, що таким чином Nanya внесе вклад у вирішення проблеми глобального дефіциту чіпів, від якого страждають виробники автомобілів, споживчої електроніки та інших видів продукції. Також додаткові потужності допоможуть задовольнити зростаючий попит на компоненти, що мають відношення до 5G-технології.

Місцем для будівництва підприємства, обсяг інвестицій в яке складе близько $10,7 млрд, обрано місто Нью-Тайбей на півночі Тайваню, передає Nikkei.

Новий завод – найбільший проект Nanya більш ніж за десять років. Інвестиції розраховані на 7 років і допоможуть створити не менше 2000 додаткових робочих місць, повідомив ЗМІ голова правління Nanya Ву Дзя-джао.

«Будівництво почнеться в кінці 2021 року і буде завершено в 2023-му. Серійне виробництво на заводі повинне початися в 2024 році», – додав топ-менеджер.

У документації, спрямованій Тайваньській фондовій біржі, тайванський чипмейкер повідомив, що для виготовлення мікросхем пам'яті та логічних ІС на підприємстві буде використовувати передова 10-нанометрова технологія.

Nanya вважається четвертим за величиною виробником DRAM-пам'яті в світі, але компанія істотно відстає від лідерів галузі Samsung, SK Hynix і Micron. За даними аналітичної компанії TrendForce, в четвертому кварталі 2020 року на частку Nanya припало 2,9% виручки на глобальному ринку DRAM-чіпів. При цьому Samsung, SK Hynix і Micron забезпечили 42,1%, 29,5% і 23% від сумарного обороту в галузі, який в жовтні-грудні склав $17,65 млрд.

За даними тайваньського видання Taipei Times, поставки DRAM-пам'яті для споживчої електроніки приносять Nanya близько 70% її виручки.

Новини про будівництво заводу Nanya з'явилися на тлі посилення побоювань з приводу дефіциту чипів. Аналітики TrendForce недавно попередили, що через високий попит з боку виробників ПК і серверів ціни на DRAM-чипи в поточному кварталі виростуть на 18-23%. Раніше фахівці прогнозували збільшення в межах 13-18%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло